Balıkçı Kenan: Seçim döneminde şirinlik yaptılar

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bir kısmı yıkılan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, "Beylikdüzü ile özdeşmiş adeta simgesi olmuş bir müzeyi böyle yıkmak gerçekten çok üzücü" dedi. Müzenin kurucusu Balıkçı Kenan ise "Seçim döneminde her türlü şirinliği yaptılar ama maalesef bizleri mağdur ettiler. Verdikleri sözleri tutmadılar" dedi.

İstanbul Haberleri 14.07.2021, 16:09 Zehra Çelik
Balıkçı Kenan: Seçim döneminde şirinlik yaptılar

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, Beylikdüzü Belediyesi tarafından bir kısmı yıkılan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni ziyaret etti. Balıkçı Kenan Tesisleri’ndeki Deniz Canlıları Müzesi'nin yıkılmasına tepki gösteren Günaydın, "Beylikdüzü ile özdeşmiş adeta simgesi olmuş bir müzeyi böyle yıkmak gerçekten çok üzücü. Bizler esnafımızın her zaman yanlarındayız ve onlara destek oluyoruz. Olmayada devam edeceğiz" ifadesini kullandı. 

Tapulu mülkümüz

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi kurucusu Balıkçı Kenan da tapulu arazisinin üzerinden yol geçtiğini ifade etti. Balıkçı Kenan, "Ekrem İmamoğlu verdiği sözleri tutmadı. Bizim tapulu arazimi alıp üzerinden yol geçirdi. Anadolu Caddesi bizim resmi tapulu malımız. 7 senedir bize yerimizi vermiyor. Seçim döneminde her türlü şirinliği yaptılar ama maalesef bizleri mağdur ettiler. Verdikleri sözleri tutmadılar. İmamoğlu müzemizi yıktırdı. kendi ellerimle diktiğim ağaçları söktürdü. Anadolu Caddesi ve tretuvar bizim tapulu mülkümüz. Biz yolu kapatma bahsi olunca Ekrem İmamoğlu bize, bizim belediyeden kiralamış olduğumuz alanla tapulu malımız olan Anadolu Caddesi’ni takas ederiz dedi. Biz sizden kira almayız. Sende yolu kapatma. Sen bizim yeri kullan bizde senin yerini kullanalım dedi. 7 senedir bizim arazimizi kullandılar" dedi.

Yargıya başvuracağız

Kendi arazisinin üzerine geçen yola tepki gösteren Balıkçı Kenan, "Bizim arazimiz üzerinden yol geçiyor. Biz vatandaşlarımız için arazimi verdik. Yerine belediye tarafından araziyle değiştirdik. Ama belediye şimdi verdikleri araziyi bizden geri aldı. Bizim arazimizi ise geri vermiyor. Kendi tapulu malımızı işgal ediyorlar. Gereken bütün yerlere başvurumuzu yapacağız. Hukuki süreci başlatacağız" şeklinde konuştu.

20 milyon lira harcadım

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ndeki balıkların bugünkü değeri 15 ila 20 milyon arasınzda olduğunu belirten Balıkçı Kenan, "50 yıllık emek sonucu mumyaları tek tek mumyalayıp çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunduk. Gelecek yüz yıllarda bu balıkları torunlarımızın torunları görecek. Maddi yönden 20 milyon lira harcadım. Kimseden destek almadan. Neden? Çocuklarımız, gençlerimiz denizlerimizi bilsin öğrensin diye. Bir belediye başkanı gelip müzeyi yıksın diye değil. Sadece mumyalama işlemleri bile 2-3 milyon lira tutuyor. Müzenin bütün işlemleri Balıkçı Kenan tarafından yapılmıştır. Bu zamana kadar da ücretsiz olarak halkımıza sunulmuştur" şeklinde konuştu.

Erdoğan’a çağrı

Manevi değeri yüksek olan ürünlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen müze kurucusu Balıkçı Kenan, "Cumhurbaşkanımıza, bakanlıklarımıza sesleniyorum. Burada yatan hem maddi, hemde manevi serveti böyle öksüz bırakmayın. Destek olmalarını istiyorum. Çocuklarımız için, gelecek nesiller için" diye konuştu.

BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)