Başakşehir örnek oluyor

Başakşehir Belediyesi, başarılı çalışmalarıyla Avrupa’ya örnek olmaya devam ediyor. “Atmadan Önce Bir Kez Daha Düşün” projesinin ardından “Avrupa İçin Sosyal İnovasyon” projesi için hazırlıklar başladı. Proje kapsamında 5 ülkenin yerel yönetimleriyle birlikte 18 ay boyunca sosyal inovasyon uygulamaları, yaratıcı eğitim modellemeleri ve müfredat çalışmaları yapılacak.

İstanbul Haberleri 09.06.2021, 13:41 Zehra Çelik
Başakşehir örnek oluyor

Başakşehir Belediyesi, Avrupa’ya örnek olan sıfır atık projesinin ardından yeni bir başarıya daha imza attı. Avrupa Komisyonu’nun Kovid-19 salgınıyla ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar üzerine dijitalleşme ve yaratıcılık alanlarında yaptığı çağrı üzerine Başakşehir Belediyesi tarafından geliştirilen “Avrupa İçin Sosyal İnovasyon” projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

203 proje arasından seçildi

Türkiye genelinde 203 proje arasından seçilen proje kapsamında, 18 ay boyunca Başakşehir Belediyesi koordinatörlüğünde İspanya, İtalya, Romanya, Slovakya ve İngiltere’deki yerel yönetimlere sosyal inovasyon uygulamalarını alanında eğitimler verilecek. Ayrıca eğitim modellemeleri ve müfredat çalışmaları yapılacak. Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilecek eğitimler boyunca ortak ülkeler tarafından hazırlanan proje çıktıları, iyi uygulama örnekleri, temel girişimcilik prensipleri ile eğitim modülleri kitapçık haline getirilecek. Projenin gençlik topluluklarında sosyal girişimciliğe de rehberlik etmesi hedefleniyor.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138