Belediyeden çok sıkı pazar tedbiri

Küresel salgınla mücadelede Çatalca’da yoğun önlem ve tedbirler alan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği kararları doğrultusunda açılması uygun görülen Halk Pazarı için belediye ekiplerini seferber etti.

Belediyeden çok sıkı pazar tedbiri

Sağlık İşleri, Zabıta Müdürlüğü ekipleri gıda ve bu hafta itibariyle yeniden kurulmaya başlayan giyim pazarında koronavirüs salgınına karşı önlem ve tedbirler aldı. Sabahın erken saatlerinde pazar alanında yer alan ekipler, esnafı karşılayarak sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tezgâhların kurulumunu sağladı.


Pazar giriş ve çıkış noktaları oluşturarak bu alanlara el dezenfektanları ve dezenfekte paspasları yerleştiren ekipler esnafa, el dezenfektanı, maske ve “Ürünlere Dokunmayın” yazılı stickerler dağıttı. Alışveriş yapmak için pazara gelen vatandaşların ateş ölçümleri yapılarak pazar alanına alınırken, maskesi olmayan vatandaşlara maske verilerek ve dezenfektan paspasına basarak pazara girişi sağlandı. Pazar saatleri içerisinde esnafların ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarılar, ekiplerce titizlikle yapılırken, yoğunluk yaşanmaması konusunda da pazara kontrollü giriş sağlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?