Beylikdüzü Belediyesi toplu iş sözleşmesine imza attı

Beylikdüzü Belediyesi toplu iş sözleşmesine imza attı
Beylikdüzü Belediyesi ile KESK’e bağlı TÜM BEL-SEN Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin imza töreni, emekçi personelin katılımı ile Belediye Başkanlık binası önünde gerçekleşti. Törende konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü Belediyesi olarak emeğin hakkının korunduğu, emekçinin de mutlu ve huzurlu çalıştığı bir ortam oluşturmak istiyoruz. Benim birinci önceliğim alın terinizin karşılığının verilmesi” ifadelerini kullandı. 

Emekçinin her zaman yanında olan ve haklarını öncelikli tutan Beylikdüzü Belediyesi, KESK’e bağlı TÜM-BEL-SEN Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesine imza attı. Belediye binası önünde gerçekleşen törene Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Tüm BEL-SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ve emekçi belediye personelleri de katıldı. Törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Genel Başkan Bozkurt, “Cesaretli, yüreği emekten yana akan yöneticiler işin başına geldiği zaman hayat değişip güzelleşebiliyormuş onu gördük. Pandemi koşullarına rağmen başta Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık olmak üzere bizi bir araya getirip emeği geçen herkese çok teşekkürler. Gerçekten çok önemli ve değerli bir iş yapıyoruz. Bugün belki çok fark edilmeyecek ama gelecekte tarihe not olarak düşülecek işlerden biridir” şeklinde konuştu. 

Başkan Çalık: Hem Beylikdüzü’ne hem de emeğe yakışan bir görüşme oldu

“Beylikdüzü Belediyesi olarak emeğin hakkının korunduğu, emekçinin de mutlu ve huzurlu çalıştığı bir ortam oluşturmak istiyoruz” diyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık ise yaptığı konuşmada, “Ekip çalışmasına ve ortak çabaya çok önem veren bir belediye başkanıyım. Çalışanlarımızın hayat koşullarını iyileştirmeye çalışırken bir taraftan da bu kente hizmet ediyoruz. Benim birinci önceliğim alın terinizin karşılığının verilmesi. 2014 yılından itibaren kamu personeliyle yaptığımız sosyal ve mali tarafları da kapsayan Toplu İş Sözleşmesini bu seviyeye getirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz.  Gerçekten hem Beylikdüzü’ne hem de emeğe ve alın terine yakışan bir görüşme oldu. Masanın her iki tarafının da mutlu olacağı bir sözleşmeye imza atıyoruz. Hem çalışanlarımızın kendilerine hem de çocuklarının eğitimlerine dair yaptığımız katkılar, engelli ama bütün engelleri aşan benim güzel çalışma arkadaşlarıma hem maddi hem de sağlık katkıları ve aile içi şiddetin önlenmesine dönük yapmış olduğumuz çalışmalar sözleşmemizde yer aldı. Emeğin hakkının alındığı, çalışanların özgürce örgütlenebildiği ve alın terinin karşılandığı bu süreçte vereceğiniz emekler için şimdiden teşekkür ediyorum. Toplu İş Sözleşmesinin çalışanlarımıza, belediyemize, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


2014 yılından itibaren iki yılda bir yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmelerinden bir tanesi daha burada imzalayacağız. Beylikdüzü’nde bütün emekçi arkadaşlarımla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak 352 bin insanın yaşadığı bu kente hizmet etmeye gayret ediyoruz. Yolumuzun çok uzun ve meşakkatli olduğu daha öncede söyledik. 

Yerel yönetimlerin halka en yakın hizmet birimleri olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bunu pandemi döneminde de çok net bir şekilde gördük. Belediye çalışanlarımızla bir her daim sahadaydık. Bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte insanların hayatını kolaylaştırmak için çalıştık. Merkezi yönetimin eksiklerine rağmen yerel yönetimler olarak biz vatandaşımızın her zaman en zor anında yanında olmaya gayret ettik. Bunu bütün emekçi arkadaşlarımla birlikte yaptık. 

Ben istiyorum ki Beylikdüzü Belediyesi olarak emeğin hakkının korunduğu, emekçinin de mutlu ve huzurlu çalıştığı bir ortam oluşturalım. Ekip çalışmasına ve ortak çabaya çok önem veren bir belediye başkanıyım. Hem çalışanlarımızın hayat koşullarını iyileştirmeye çalışırken bir taraftan da bu kente hizmet ediyoruz. Benim birinci önceliğim alın terinizin karşılığının verilmesi. Bir Toplu iş sözleşmesinde sadece mali haklar üzerinde tartışma yapılmaz. Sözleşmelere emek veren bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten hem Beylikdüzü’ne hem de emeğe ve alın terine yakışan bir görüşme oldu. Masadan her iki tarafında mutlu olacağı bir sözleşmeye imzaladık. 

Bizim bundan sonraki görevimiz var gücümüzle bu kente hizmet etmek. Görüşmeler esnasında da söyledim. Bu iş yerel yönetimde bitmiyor. Merkezi yönetimin alması gereken kararlar var ama almıyor. Bunun çaresi iktidara gelmektir. İktidara gelmek için de yerel yönetimlerin var gücüyle çalışması lazım. Beylikdüzü’nde kendini değersiz hisseden tek bir yurttaş bırakmayacağız. Bu iş akılla, el emeğiyle, samimiyetle olur ama kalben çalışmamız gerekir. Biz çalıştıkça nelerin değiştiğini hep birlikte gördük. 2014 yılından itibaren başlayan bir sürecin devam eden temsilcileriyiz. 2014 yılından itibaren Beylikdüzü’ne hizmet etmekten gurur duyan bir belediye başkanıyım. 2014’ten itibaren kamu personeliyle yaptığımız sosyal ve mali tarafları da kapsayan toplu iş sözleşmesini bu seviyeye getirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz. Sendikamıza ve bu uğurda emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

1 Mayıs emek ve dayanışma günü bizim için çok kıymetli. Bugünler kendilerine ve çocuklarının eğitimine dair yaptığımız katkılar, engelli ama bütün engelleri aşan benim güzel çalışma arkadaşlarıma hem maddi hem de sağlık katkıları, aile içi şiddetin önlenmesine dönük yapmış olduğumuz çalışmalar bizim sözleşmemizde yer aldı. Gencinden yaşlısına öğrencisinden esnafına herkesin yüzünün güldüğü bir kent hayal ediyorum. En ücra köşesinde bile sanatın icra edildiği, kadının iş gücüne daha fazla dâhil olduğu, çocukların mutlu ve huzurlu yaşadığı bir kent hayal ediyorum. Bu hayalleri ortak çaba ve mücadeleyle birlikte gerçekleştireceğiz. 

Emeğin hakkının alındığı, çalışanların özgürce örgütlenebildiği, emeğinizin ve alın terinizin kesinlikle karşılandığı için ve bu süreçlerde bu hayallere emek ve alın teri koyacağınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Toplu İş Sözleşmesinin çalışanlarımıza, belediyemize, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.