Beylikdüzü'nde renklerin sesi var

Kadınları her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da destekleyen Beylikdüzü Belediyesi, 7 ressamın eserlerinden oluşan ‘Renklerin Sesi’ sergisine ev sahipliği yaptı

Beylikdüzü'nde renklerin sesi var

Sanatın tüm renklerini ilçe halkıyla buluşturmaya devam eden Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Renklerin Sesi’ isimli karma sergi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Ressamlar; Natalia Yakut, Nerhan Algan Çakmak, Seher Sırma, Selma Enöz, Şema Perk, Vesile Akın ve Yasemen Kendiroğlu’nun manzara, natürmort ve portre tablolarundan oluşan sergi vatandaşlar tarafından da büyük ilgiyle karşılandı. Akrilik, yağlıboya, cam mozaik ve karışık tekniklerle oluşturulan tabloların yer aldığı sergi, 02 Ocak 2022 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Beylikdüzü sanatı destekliyor

Açılış konuşmasına Beylikdüzü’nün her zaman sanata önem veren bir ilçe olduğunu belirterek başlayan Beylikdüzü Belediyesi 2.Başkanvekili Müslüm Akülker, “Sanatın her dalını büyük bir gururla ilçemizde konuk etmeye, sanatsever komşularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. ‘Renklerin Sesi’ oldukça önemli bir sergi. Kadınların şiddete maruz kaldığı, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda görünür olmasının engellenmeye çalışıldığı bu dönemde, 7 kadın sanatçımızın eserlerini sizlerle buluşturuyor olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık, bu kentte kadınlara yönelik eşitleyici politikaların hayata geçirilmesi için ciddi bir mücadele vermekte. Sanatçılarımıza ve sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)