Beylikdüzü'ne 5 yeni park

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, hafta sonu ilçede devam eden çalışma ve projeleri yerinde inceledi. Çalık; Marmara, Kavaklı ve Yakuplu mahallelerinde olmak üzere ilçeye toplamda 5 adet yeni park kazandırılacağını söyledi. Başkan Çalık ayrıca Marmara Mahallesi’nde bulunan 3. Yaşam Bahçesi’nde de sona yaklaşıldığını belirtti

Beylikdüzü'ne 5 yeni park

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede yapımına devam edilen çalışma ve projelerde incelemelerde bulundu. Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcıları ve ilgili birim müdürleriyle birlikte hafta sonunu saha gezisine ayıran Başkan Mehmet Murat Çalık’ın ilk durağı uzun süredir kullanılmayan ve bakımsız halde bulunan Gürpınar Stadyumu oldu. Başkan Çalık stadyumdaki tribün, soyunma odası vs gibi alanların fonksiyonuna uygun hale getirilerek ilçedeki amatör grupların ve vatandaşların hizmetine sunulacağı bilgisini paylaştı.

30 seneyi planlamış olduk

Gezinin ikinci durağında ise ilçede devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Çalık, “Bu çalışmayla ilçemizin belki de 30 senesini planlamış olduk ve bu süre içerisinde herhangi bir altyapı sorunuyla bu kenti yüzleştirmeyeceğiz. Başta İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere, İSKİ'ye, bütün çalışanlara ve duyarlılıklarından ötürü tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sona yaklaşıldı
Gün boyunca ilçeyi karış karış gezerek incelemelerde bulunan Başkan Çalık; Kavaklı Mahallesi’ne 2 adet, Yakuplu Mahallesi’ne 1 adet ve Marmara Mahallesi’ne 2 adet olmak üzere toplamda 5 adet yeni park yapılacağını belirtti. İçerisinde çocuk oyun alanları, fitness grupları ve dinlenme alanlarının bulunacağı parklar temmuz ayının ikinci yarısında vatandaşların hizmetine sunulacak. Marmara Mahallesi’nde bulunan 3. Yaşam Bahçesi’nde de sona yaklaşıldığını belirten Başkan Çalık; “Beylikdüzü yaşadığımız bu zorlu süreçten tazelenerek çıkacak. Parklarımızla, Yaşam Vadimizle, bostanımızla, sahilimizle tüm İstanbul'a nefes olacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (7)
Erol GÜNAY 5 ay önce
Parklar çok güzel birşey tabii ama yeter artık daha esaslı hizmet bekliyoruz mesela beylikdüzü içi ulaşım minibusler yetersiz 3 no diye bir minibus var b. cekmeceye 55 dakikada gidebiliyor,buradan 145 m Mecidiyeköye otobus vardi artik yok büyükşehir kaldırdı dediniz buyuksehiride aldiniz 1, 5 sene oldu hâla istanbul merkeze ulaşmanın tek yolu metrobüs biraz bu gibi dişe dokunur konularla ilgilenmenizi rica ediyorum.
Uğur 5 ay önce
Ben hala parkımızın önünü temizletemedim
Pınar Balcı 5 ay önce
Yeni parklar harika, kimsenin bir itirazı olmaz elbette. Sağolsun Belediye çalışanları ve Başkan. Bir de Artrium çarşının oradaki parkın(15 Temmuz Şehitler Parkı) havuzunu onarsalar ve doldursalar daha büyük taktir alırlar. Zira o havuzdan yaz aylarında mahalledeki pek çok kedi, köpek ve kuş su içip seriliyor. Başka serinleyip su içecek yerleri de yok, çünkü parklardaki hayvanlar için yapılmış suluklar çok kötü durumda.
Ayşegül Sabanduzen 5 ay önce
Başkanımız Deniz ulaşımı için birşeyler yapmalı E5 ve metrobüsler çok kötü Deniz ulaşımı Bizi kurtarır Beykent Gürpınar Büyükçekmece büyük ölçüde rahatlar
Uğur 5 ay önce
Ben hala parkımızın önünü temizletemedim
UĞUR. 5 ay önce
Her yıl aynı yerler yollar sökülüp yapılıyor.maksat hizmet olsun.
Server 5 ay önce
Beylikdüzü belediyesi ne yapıyor gözle görülen bir şey yok artık oy vermeyeceğim
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?