Beylikdüzü'nde 28 açılış 6 proje!

Beylikdüzü Belediyesi 34 yeni projeye toplu açılış ve temel atma töreni yapmaya hazırlanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın katılımıyla 7 Ocak tarihinde gerçekleşecek törenlerde, 28 açılışı yapılırken 6 projenin de temeli atılacak

İstanbul Haberleri 06.01.2022, 10:17 06.01.2022, 10:18 Burak ZİHNİ
Beylikdüzü'nde 28 açılış 6 proje!

Beylikdüzü Belediyesi, 20 park ve 14 tesisin toplu açılış ve temel atma töreni ile toplamda 34 yeni tesisi ilçeye kazandırıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın katılımıyla gerçekleşecek iki ayrı tören 7 Ocak tarihinde gerçekleşecek. İlk ayağı Dereağzı Mahallesi’nde gerçekleşecek törenler kapsamında; Beylikdüzü Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Merkezi, Beylikdüzü Mutfak, Afet Sonrası Kapalı Barınma Alanı ve Lojistik Destek Merkezi, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, Gürpınar Aşık Veysel Kütüphane ve Etüt Merkezi, Beylikdüzü Geri Dönüşüm İşçileri Destek Projesi ve Atık Ara Depolama Merkezi ile 20 parkın açılışı gerçekleşecek; Yakuplu Anne-Çocuk Merkezi ve beş kreşin de temeli atılacak. Ayrıca atanamayan genç öğretmenler için sembol haline gelen Öğretmen Fedai Altun’un ismini taşıyacağı kapalı spor tesisi projesinin de tanıtımı yapılacak. Törenin ikinci ayağında ise; Gürpınar Polis Merkezi Amirliği ile Beylikdüzü Müftülüğü, Mevlana Camii Kur’an Kursu ve Taziye Evi de hizmete açılacak.


Eğitimde fırsat eşitliği

Afet öncesi, afet anı ve afet sonrasında hizmet verecek Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, Afet Koordinasyon ve Lojistik Merkezi, Beylikdüzü Mutfak ve Kapalı Barınma Alanı da hizmete açılacak. 7 Ocak’ta gerçekleşecek temel atma törenleri kapsamında Beylikdüzü Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği için ilçedeki ilk “Anne-Çocuk Merkezi ve Gündüz Çocuk Bakımevi” ile dört yeni kreşin de temelini atıyor. Bin 100 metrekare alana sahip Yakuplu Anne-Çocuk Merkezi ile anneler çocuklarıyla birlikte sosyalleşebilme ve kendilerine vakit ayırabilme imkânı bulacak. Kadınlara birçok farklı konuda eğitim alabilme fırsatı da sunan merkez, aynı zamanda kadınların ekonomik hayata katılabilmesine de katkı sunacak.

Yorumlar (0)