Beylikdüzü’nde Ahilik Pilavı ikramı 

Beylikdüzü’nde 34. Ahilik Haftası kapsamında işletmeciler tarafından imece usülü pişirilen Ahilik Pilavı, Fatih Sultan Mehmet Camii avlusunda vatandaşlara ikram edildi.

İstanbul Haberleri 18.09.2021, 16:35 18.09.2021, 16:44 Zehra Çelik
Beylikdüzü’nde Ahilik Pilavı ikramı 

BESNAF Başkanı Cengiz Ataseven gerçekleştirilen ikram sonrası yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “ Ahi Evran tarafından Hacı Bektaş-ı Veli'nin tavsiyesiyle kurulan esnaf yapılanması Ahiliğimizin ayrılmaz bir geleneği ve lezzetini Ahilik Pilavımızı Fatih Sultan Mehmet (FSM) cami avlusunda vatandaşlarımıza bir kez daha dağıtımını yaptık. Dağıtıma iştirak edip bizi onurlandıran Beylikdüzü Müftümüz Sayın Kadir Koçak’a, AK Parti Beylikdüzü ilçe başkanı Mustafa Günaydın’a ve desteği ile hep derneğimizin ve Beylikdüzü esnafımızın yanında olan esnaf dostu Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık’a esnafımız ve dernek yönetimim adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

beylikdüzü


Teşekkürlerini sundu 

İmece usülü pilav pişirerek Ahilik Pilav ikramına destek veren, katkıda bulunan esnafa teşekkür eden Başkan Cengiz Ataseven şu ifadeleri kullandı; “Beylikdüzü’müzün değerli işletmelerinin imecesiyle pişirdiğimiz AHİ pilavımıza değerli katkılarından dolayı Altuntaş Tuhafiye Fatih Altuntaş’a, İBB Meclis üyemiz Nuri Aslan’a, Şal Mobilya Cemal Yalçın’a, Fonart Mimarlık Fatma Kılıç’a, Efe Cam Necati Turangül’e, Maya Marin Gürsel Ilgüz’e, Yasemin Çiçekçilik Recep Kaba Kardeşler Büfe Neslihan Barış’a, Lider Doğrama Nuran Gözoğlu, Ataseven Şarküteri  Aliye Ataseven’e, Ceylan Tuhafiye  Ali Ceylan’a teşekkür eder, bereketli kazançlar dilerim. Yaşasın dayanışma, yaşasın birlik ve beraberlik,  yaşasın Ahilik” diyerek belirtti.

beylikdüzü

BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138