Bilgi Evleri sizi bekliyor

Bilgi Evleri sizi bekliyor
Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri’nde, 2020-2021 eğitim yılı için ön kayıtlar başladı. Öğrenciler, ilçedeki 10 bilgi evinden veya belediyenin internet sitesi üzerinden online kayıtlarını 21 Eylül’e kadar yapabiliyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evlerinde öğrencilerin okul başarısına destek sağlamak amacıyla 3’üncü sınıftan 7’inci sınıfa kadar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce ve Din Kültürü branşlarında eğitimler veriliyor. 8’inci sınıflar için ise LGS'ye hazırlık kapsamında eğitimler düzenleniyor. Ders anlatımları, testler ve düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarıyla desteklenerek öğrencilere kendilerini ölçme ve değerlendirme imkanı sunuluyor. Teorik bilgileri, pratiğe dönüştürmek için atölye, hobi ve etkinlik kulüplerinin yanı sıra sosyal aktiviteler ve kültürel etkinliklerle çocukların kişisel gelişimine katkı sağlanıyor.

Robotik kodlama da var
Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesi kapsamında geleceğin yerli ve milli yazılımcılarını yetiştirmeyi amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, 10- 14 yaş arası bilgi evi öğrencilerine robotik kodlama, yazılım ve 3D tasarım alanında eğitimler veriyor. Yazılım ve kodlama eğitimleriyle öğrencilerin analitik düşünme, problem çözebilme ve tasarım becerilerini geliştirmelerine katkı sağlanıyor. Çocukların teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bir nesil olarak yetişmesi hedefleniyor. Yerli ve milli teknolojinin temelini oluşturmayı amaçlayan eğitimlerin ardından öğrenciler, teknoloji alanında özgün projelerini hazırlıyor.

SAVAŞ ATAK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.