Büyükçekmece'de faaliyet raporu kabul edildi

İstanbul Haberleri 07.07.2020, 08:52 Burak Zihni
Büyükçekmece'de faaliyet raporu kabul edildi

Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs nedeniyle meclis toplantılarına ara veren Büyükçekmece Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının birinci oturumunu gerçekleştirdi. Korona virüs önlemleri kapsamında gerçekleştirilen meclis toplantısında virüs nedeniyle hayatını kaybedenler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, 2019 yılı Faaliyet Raporu kabul edildi.

Covid-19 Komisyonu
Temmuz ayı birinci toplantısını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi, pandemi sürecine ilişkin İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında komisyon üyesi seçimlerini gerçekleştirdi Buna göre yeni seçilen encümen üyeleri 1 yıl, diğer komisyon üyelerinin ise 9 ay görev yapacak. Büyükçekmece Belediye Meclisi bir ilki gerçekleştirerek, Covid – 19 Araştırma Komisyonu kurdu. 5 Meclis üyesinin yer alacağı komisyon bilim insanları ile birlikte çalışarak Covid-19 pandemi sürecine ilişkin bir rapor hazırlayacak.

Akgün, sunum yaptı

Büyükçekmece Belediye Meclisi Temmuz ayı birinci oturumunu Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi. Gündemde yer alan maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Büyükçekmece Belediyesi’nin 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Şahin tarafından yönetilen oturumda Başkan Akgün, faaliyet raporuna ilişkin bir sunum yaptı. Akgün, 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılan projeler ve yapımı devam eden projeler hakkında meclisi bilgilendirdi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Okan Gülkoku grubu adına, Grup Sözcüsü Sami Sertadım ise şahsı adına söz alarak aleyhte görüşlerini dile getirdiler. CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış ve Gelecek Partisi Meclis Üyesi Habibe Çiftçioğlu Başer’in konuşmalarının ardından 2019 yılı Faaliyet Raporu oylandı ve oyçokluğuyla kabul edildi.

Hizmet için kararlıyız
Oylama sonrasında teşekkür konuşması için söz alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece Belediyesi’nin 1 yıllık faaliyet raporunun burada müzakeresinden sonra siz değerli meclis üyesi arkadaşlarıma, tenkit edenlere, cevap verenlere ve bizi sabırlar izleyen muhtarlarımızla değerli arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2020 faaliyet raporunu verirken inşallah 2019 yılından daha iyi şeyler söyleme imkanımız olur. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma, Büyükşehir Belediyemize, diğer kurum ve kuruluşlara, bu hizmetleri yaparken kim bize destek verenlere çok teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Bu millete daha iyi hizmet yapmak için kararlıyız" dedi.

Encümen komisyonlar seçildi
Mecliste İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında komisyon üyesi seçimleri yapıldı. Buna göre yeni seçilen encümen üyeleri 1 yıl, diğer komisyon üyeleri ise 9 ay görev yapacak. Yapılan seçimlerde Encümen üyeliklerine CHP Grubu’ndan Hakan Çebi, Seçkin Sarı ve İYİ Parti’den Özkalp Beyaz seçildi.


Yorumlar (1)
Sakin 4 hafta önce
Büyükçekmece yi yemekten başka ne yapıyorsun başkan satacak yer bırakmadın yazık çok yazık tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorsun yazıklar olsun sana hizmet yok sokaklar rezil gibi çıkıp yalandan ahkam kesme, hırsız başkan.
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?