Büyükçekmece'de yapılmayan asfaltlama tepkiye neden oldu

Büyükçekmece'de Türkoba Mahallesi'ndeki Fırat Caddesi'nde tamamlanan kanalizasyon çalışmasının ardından asfaltlamanın yapılmaması esnafı sıkıntıya soktu. Mahalle sakinleri de iş yeri sahipleri de sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

İstanbul Haberleri 17.09.2020, 11:27 Burak Zihni
Büyükçekmece'de yapılmayan asfaltlama tepkiye neden oldu

Görevlilerin, birkaç gün içinde caddenin asfaltlanacağını söylediklerini belirten mahalle sakinleri,  herhangi bir çalışma olmadığını, yoldan yükselen tozlar nedeniyle ev ve iş yerlerinin kapı ile pencerelerini açamadıklarını, bir an evvel caddenin asfaltlanmasını istediler

6 aydır böyle duruyor
Esnaf Mehmet Özdemir, "Burası 6 aydır böyle. Gelip kazdılar, belli bir süre öyle kaldı. Ondan sonra tekrar buraya çakıl ve kum serdiler. Belli bir dönem geçti 'burası çökecek' dediler. 'Asfalt atacağız' dediler çok zaman geçti ama hala asfalt dökülmedi. O gün, bugün atacağız derken aylar geçti. Biz mağduruz. Akşama kadar müşteri gelmiyor. Verilen sözler yerine getirilmiyor. Çalışmayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Büyükçekmece Belediyesi de söz veriyor ama gelen giden kimse yok" diye konuştu. 


Kovalarla yol yıkıyorlar
Fırat Caddesi'nde dükkanı bulunan Aziz Özdemir, "Toz duman içindeyiz. Kovalarla yolları suluyoruz. Burada oturamıyoruz bile. Dükkan, camlar toz içinde. Ürünlerin üstü toz oluyor. Arıyoruz, sulama da yapmıyorlar. Asfalt atılacak, dediler ama atılmadı biz de bekliyoruz. Kimse sorumluluk almıyor. Herkes birbirine devrediyor. 'Biz bakmıyoruz İSKİ bakıyor' diyorlar, onlar 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi bakıyor' diyor. Masa masa atlatıyorlar" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Solak, "Burada kanalizasyon çalışması yaptılar. Beton atıldı o günden sonra kimse gelmedi. Kapıları açamıyoruz" şeklinde konuştu. DHA


Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?