Büyükçekmece rengarenk

23. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin Halk Konserleri etkinliğinde sahneye çıkan Buray, sevilen şarkılarının seslendirerek festivale katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı

Büyükçekmece rengarenk

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ederken, festival etkinlikleri çerçevesindeki halk konserlerine ilgi de büyük oluyor. Büyükçekmece Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’yu dolduran binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşatan sevilen sanatçı Buray’ın dünyanın dört bir yanından gelen gençler ile birlikte söylediği şarkılar coşkuyu zirveye taşıdı.


Sahnede görsel bir şölen yaşandı

Buray’ı dinlemek için erken saatlerde Büyükçekmece’ye gelen genç hayranları uzun kuyruklar oluşturdu. Kapıların açılmasıyla birlikte 5 bin kişilik amfi tiyatroyu dolduran hayranları konser öncesinde Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Altınköprü Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisini izledi. Buray’ın sahneye çıkması ile birlikte amfi tiyatroda alkış fırtınası koptu. Buray, şarkılarının biri bölümünü 23. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivaline katılmak için dünyanın dört bir yanından gelen gençlerle birlikte söyledi. Geleneksel kıyafetleri ile şarkıcıya eşlik eden dansçıların sahnede oluşturduğu görsel şölen izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Festival Komitesi Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü ve Festival Komitesi İkinci Başkanı Gürhan Ozanoğlu, Buray’a çiçek takdim ederek festivale katkıların ötürü teşekkür ettiler.Sponsorlar unutulmadı

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin arkasındaki en önemli güç festivale katkı sağlayan sponsorlar. Bu yıl da 64 ülkeden 1500 kültür ve sanat elçisinin katılımıyla gerçekleştirilen festivale sponsorların katkısı büyük oldu. 22 yıldır olduğu gibi bu yıl da sponsorlara Türkiye’nin tanıtımına, kültür ve sanata verdikleri katkılardan ötürü teşekkür plaketi takdim edildi. Törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin 23 yıldır kesintisiz devam etmesinin ve dünyanın en iyi kültür ve sanat festivali olmasının arkasında en önemli gücün sponsorlar olduğunu söyleyerek, katkı sunan sanayici, iş insanı ve firmalara teşekkür etti.


Plaketler takdim edildi

Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da düzenlenen törende festivale katkı sağlayan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. , Öztiryakiler Madeni Eşya Sanayii ve Ticaret A.Ş.Fırat Plastik Sanayii ve Ticaret A.Ş., Mesa - Nurol Holding , Kaya Holding, Kullar Proje Geliştirme Danışmanlık ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Civtec Civata A.Ş., Jolly Joker, The Hunger ve Büyükçekmece Kolan Hastanesi’ne teşekkür plaketleri Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Festival Komitesi Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından takdim edildi.
 

Yorumlar (0)