Çamaşırcı Deresi vatandaşı bezdirdi

Ataşehir'den başlayarak Maltepe sınırları içerisine uzanan Çamaşırcı Deresi'nin suyu çekildi. Geriye lağım kokusu ve çöpler kaldı. Kokudan dolayı yoldan geçen vatandaşların ve müşterilerin rahatsız olduğunu belirten çevre esnafı ise çözüm bulunmasını isteyerek duruma tepki gösterdi

İstanbul Haberleri 20.10.2021, 12:57 20.10.2021, 12:59 Burak ZİHNİ
Çamaşırcı Deresi vatandaşı bezdirdi

Ataşehir'den başlayıp Maltepe sınırları içerisine uzanan Çamaşırcı Deresi'nden gelen lağım kokusu, çevre esnafının tepkisine yol açtı. Dereden gelen yoğun koku sonrası müşterilerinin azaldığını belirten esnaf, konuyla ilgili şikayette bulunmalarına rağmen henüz bir sonuca ulaşamadıklarını belirtti. Yetkililerin duruma müdahale etmesini isteyen vatandaşlar, kokunun yanı sıra çöplüğe dönen derenin temizlik işlemlerinin de çevre esnafı tarafından yapıldığını belirterek duruma tepki gösterdi.


Yoldan geçen burnunu tutarak geçiyor

Deredeki çöpleri kendilerinin topladığını belirten çevre esnaflarından Ergül Çakırcı, “Biz bu konuda mağduriyet yaşıyoruz. Müşteri mekanlarda oturmak istemiyor. Esnafı bir kenara bırakalım, yoldan geçen vatandaş bile burnunu tutarak geçiyor. Kokuya karşı camları kapatarak önlem almaya çalışıyoruz. Buraya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri sözde çalışma yapmak için geliyor. İşin sonunda değişen bir şey olmuyor. Derenin kokusuyla birlikte içerisi de çöplüğe döndü. Esnaf olarak çöpleri biz topluyoruz. Bu koku ve çöpe bir türlü çare bulamadılar” diye konuştu.

Müşteriler buraya gelmek istemiyor

Bir diğer esnaf Cumali Engin ise “Derenin kokusu bir türlü gitmiyor. Çok defa konuyla ilgili şikayette bulunduk. Geri dönüş alamadık. Yaz aylarında koku iyice artıyor. Lodos olduğu zaman zaten burada durulmuyor. Kokudan kimse burada müşteri alamıyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) arada geliyor, temizlediğini söylüyor ancak ortada bir şey yok” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?