Çello eğitmeni Samuel Matus, Hazal Anık'a tacizde bulundu ama ifadesi alınmadı...

İstanbul'da yaşayan Hazal Anık, 14 senedir bir vakıfta müzik dersleri alıyor. 14 yaşından itibaren de Guatemalalı Samuel Matus'un derslerinde çello çalmayı öğreniyordu. 8 sene birlikte çalıştığı ve kamplara gittiği Matus ile samimiyeti güçlenen genç kızın taciz itiraflarına kadar gitti.

Çello eğitmeni Samuel Matus, Hazal Anık'a tacizde bulundu ama ifadesi alınmadı...

24 yaşındaki Hazal Anlık, 8 seneden bu yana ders aldığı Guatemalalı çello eğitmeni Samuel Matus tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü. Anık, psikolojik tedavi gördüğünü ve eğitmenin bugüne kadar ifadesinin dahi alınmadığını belirterek “Başkasına da bana yaptığını yapmasın” deyip yaşadıklarını sosyal medyadan anlattı.

ODA TV'nin haberinde iddialara göre, 20 Ağustos 2021’de Matus, Anık’ın evinde buluşmayı teklif etti. Anık evlerinin müsait olmaması sebebiyle teklifi reddetti. Dışarıda vakfın yakınlarında bir kafede buluşan Matus ve Anık, aynı evde kaldığı meslektaşlarına Anık’ın evlerine geleceğini haber verdi. Bir süre öğretmenlerden biriyle beraber oturup sohbet ettiler. Sonrasında diğer öğrenmen, işinin olmasını gerekçe göstererek evden ayrıldı.

‘ÇILGINCA ŞEYLER YAPMALIYIZ’


Hazal Anık o andan sonra yaşananları şu şekilde ifade etti:

Matus o akşam bana cinsel sorular sormaya başladı. Kalkmak istedim. Israrla kalmamı istedi. Sürekli, çılgınca bir şeyler yapmalıyız diyordu. Beni öpmek istediğini söyledi. Beni şoka uğrattı. Tişörtümün önündeki yazıyı okumaya çalışıyormuş gibi yapıp bana dokundu. Panikle evden çıktım. Mesajlar atarak özür diledi. Alkolün etkisiyle kendini kaybettiğine dair mesajlar attı, mesajlardan birinde ‘Kimseye söyleme’ dedi. Aile gibi olduğumuz vakıf yöneticilerinden birine durumu haber verdim. Başta yanımda olduklarını söyleseler de yardımcı olmadılar.


‘İFADESİ BİLE ALINAMADI’

12 Ekim 2021’de Samuel Matus hakkında suç duyurusunda bulundum. Benim ifadem alındı ama neredeyse 1 sene olmasına rağmen onun ifadesi alınmadı. Polis beni arayıp Matus’a ulaşamadıklarını söyledi. Gelen telefondan birkaç gün sonra arkadaşlarım, Matus’un Türkiye’den fotoğraflar paylaştığını söyledi. Sosyal medyada bu olayı dile getirmemiştim ama vakıf yöneticilerinin olaydan haberleri olmasına rağmen Matus’la fotoğraf paylaşıp ne kadar iyi bir eğitimci olduğunu dile getirdiklerini gördüm. Şimdi başka bir ülkede başka çocuklara ders verecekmiş. Benim yaşadığım olayı başka birinin yaşamasını istemiyorum.”

Yorumlar (0)