Çok yaşa Azerbaycan

Beylikdüzü Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nın 1.Oturumu gerçekleşti. Beylikdüzü’nde devam eden proje ve çalışmalarla ilgili bilgiler aktaran Başkan Çalık, 18 Ekim Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 29. Bağımsızlık Günü’nü kutladı. Çalık, "Tüm kalbimizle diyoruz ki, çok yaşa Azerbaycan” dedi

Çok yaşa Azerbaycan

Beylikdüzü Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Oturumu Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda gerçekleşti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında pandemi koşullarına uygun oturma düzeni ve hijyen kuralları çerçevesinde düzenlenen oturumda, meclis gündem maddeleri ve Ak Parti’nin sunduğu 2 adet sözlü önerge ele alındı. Salon Azerbaycan ve Türkiye bayraklarıyla bezenirken meclisten Azerbaycan’a destek mesajları yükseldi. Meclis konuşmasına yaşanan önemli gün, hafta ve gelişmeleri hatırlatarak başlayan Başkan Mehmet Murat Çalık, söze eylül ayında şehit olan askerleri anarak başladı. Şehit düşen askerlerin isimleri ve rütbelerini tek tek dile getiren Başkan Çalık, tüm şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ulusa sabırlar diledi. Ankara’da yaşanan gar katliamına değinen Çalık, “10 Ekim Ankara Katliamı’nın 5’inci yıl dönümü. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden 103 insanımızı rahmetle anıyorum" dedi. Ayrıca Ekim ayında hayatını kaybeden kıymetli sanatçı ve siyasetçileri de andı.


Destek sunacağız

Beylikdüzü’nde devam eden proje ve çalışmalara da değinen Çalık, "İçinde bulunduğumuz bu zorlu salgın sürecini bir eğitim fırsatına çeviriyoruz. Dünyanın en büyük online mesleki eğitim platformu Coursera ile iş birliği yaparak 50 bin kişinin faydalanabileceği bir eğitim hareketi başlattık. Coursera’nın Belediyemize sağladığı ücretsiz online eğitim kurs hibesi sayesinde eğitime çok önemli bir katkı sunacağız. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin ve şirketlerinin verdiği 3 bin 800 farklı kursa sahip Coursera, ilk kez bir belediye ile iş birliği yaptı” dedi.


İlk imalat başladı

Mecliste hayata geçirmeyi planladıkları Su Parkı Projesi hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Çalık, “Çocuklarımıza suyun önemini anlatmak ve öğretmek için geliştirdiğimiz, Yaşam Vadisi’nde yer alacak Su Parkı Projesinde ilk imalat başladı” dedi. Çalık, Yakuplu’da 8 bin 076 metrekarelik bir kültür merkezi, kapalı Pazar yeri ve kreş kompleksine de başlandığının müjdesini verdi. Çocukların eğitimine büyük önem verdiğini belirten Belediye Başkan Çalık, Dil Köyü Projesi ile çocukların dil eğitimine yapılacak katkılardan söz etti. Dil pratiğinin okullarda sınıf ortamında istenilen düzeyde kazanılmadığını belirten Çalık, “Dil Köyü’nde sadece o dilin konuşulduğu ve pratiğinin yapıldığı bir alan olacak. Çocuklarımız böylelikle öğrenmek istedikleri dilin konuşulduğu bu alanda yabancı dil pratiğini sosyal alanlarda konuşarak elde edebilecek” şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?