Duyarlılık göstermeliyiz!

Duyarlılık göstermeliyiz!
İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle birlikte yurt genelinde koronavirüs denetimleri sıklaştırıldı. Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ve zabıta ekipleriyle denetimler gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Vatandaşımızın duyarlılığı sayesinde bu süreci başarıyla atlatacağız” dedi

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında Türkiye genelinde denetimler sıklaştırıldı. Karaköy’de yapılan denetimlere emniyet ve zabıta ekiplerinin yanı sıra Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı. İş yerleri ve müşterilerini koronavirüs tedbirleri konusunda uyaran Başkan Yıldız, işletmeleri denetledi. Denetimlerin sürekli devam ettiğini belirten Yıldız, ekiplere kolonya ikram etti. Denetimler sırasında kurallara büyük oranda uyulduğunu kaydeden Yıldız, “Beyoğlu’nun farklı noktalarında bu denetimler günlük olarak zaten gerçekleştiriliyor. Öncelikle maske, temizlik ve sosyal mesafe konusunda denetimler sürdürülüyor. Ve özellikle yeme içme mekanlarının denetimleri konusunda daha büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bugün farkındalık oluşturarak vatandaşlarımızın dikkatlerini tekrar çekme konusunda hatırlatmada bulunuyoruz. Hem iş yerlerimizin hem de müşterilerimizin kurallara uyup uymadığını denetliyoruz” dedi.

Talimatlara uymak zorundayız
Türkiye’nin dört bir yanında bu denetimlerin devam ettiğinin de altını çizen Başkan Yıldız, “İş yerlerinin de Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallara büyük oranda uyduğunu görüyoruz. Büyük bir salgın dönemindeyiz. Başarılı bir şekilde devlet ve millet olarak el ele kurallara uyarak, bu dönemi atlatacağız. Hep birlikte kurallara uyarsak daha büyük zararlar doğmadan bu süreci atlatmış olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, hükümetimizin, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın kuralları, denetimleri, vatandaşımızın duyarlılığı sayesinde bu süreci başarıyla atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Belediye ödül dağıttı
Beyoğlu Belediyesi pandemi sürecinde gençlerin evlerinde geçirdiği zamanı verimli bir şekilde değerlendirmelerini ve toplumsal hayata devam edebilmelerini sağlamak amacıyla ödüllü online yarışmalar düzenledi. “İlk ve Ortaokullar Arası Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması”, “Liseler Arası Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması”, “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması” ve ”Millet Kıraathaneleri Logo Tasarım Yarışması” olmak üzere dört farklı kategoriden gerçekleştirilen yarışmaların kazananları belli oldu. Yoğun ilgi gören online yarışmalarda dereceye giren gençlere, Talimhane Sahne’de düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Bağcı’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.