Ekrem İmamoğlu: Gençler cesaret veriyor

Ekrem İmamoğlu: Gençler cesaret veriyor
İmamoğlu, “Bu şehrin ve bu ülkenin 86 milyon insanımızın, çocuklarına ve gençlerine olan güveni bu kadar yüksek seviyede olmasa ben bu kadar gayretli, bu kadar çalışkan, bu kadar cesaretli olamazdım” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ders Atölyeleri’nde temel branşlarda sınavlara hazırlanan; Teknoloji Atölyelerinde ise robotikten kodlamaya, yapay zekadan mobil uygulama geliştirmeye kadar farklı alanlarda eğitim alan öğrenciler için mezuniyet şöleni düzenlendi.

Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen şölene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılarak, gençlerle buluştu. Burada konuşan İmamoğlu, “Sizlerle bulunmak benim için büyük bir kıvanç. Özellikle Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın haftasında olmak ve böylesi bir Cumhuriyet'in böylesi güzel bir memleketin emanet edileceği tek neslin gençler olduğunu, gençlik olduğunu ta 100 yıl öncesinden bize tavsiye, bize öneri olarak sunan ve hiçbir zaman bundan vazgeçmeyeceğimizi bildiğimiz ve bugünlerde en yüksek sesle anmakta bir vazife olduğunu düşündüğüm ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

Yolunuz açık olsun gençler

İmamoğlu, “Gençlik ve Spor Bayramınız bütün gençlerimize kutlu olsun derken bayramın özellikle gençlerimizin umutlarını, hayallerini bu ülkede gerçekleştirmeleri adına son derece yüksek seviyede çok çalışmamız gerektiğini bilen bir yöneticiyim. O pırlanta gibi gençlerimizin kalpleri pırıl pırıl olan sevgili gençlerimizin ama sporda ama sanatta ama kültürde ama bilimde, teknolojide, üretimde, emekte, eğitimde aklınıza gelen her alanda çok güçlü olmalarını ve onların zihin açıklığı ile hayallerini köreltecek hiçbir hususun hayatlarında olmamasını dileyerek onlara da bu bayramda çok güzel bir gelecek diliyorum. Yolunuz açık olsun sevgili gençler” ifadelerini kullandı.

Eğitimi destekleyeceğiz

“Toplumların gelişmesi, çağı yakalamak ancak gençlerle mümkün” diyen Ekrem İmamoğlu, “Bir ülkenin nerede olacağını, hangi yolculukla nereye koşacağını, menzili en hızlı tespit edip ona yol yürüyecek olan da gelişmeleri hayatımızı en hızlı şekil ile adapte edecek olan da gençlerimiz. Tabii biliyoruz bunun olabilmesi için özellikle gençlerimizin eğitimde ve teknolojide çok üst seviyede olmaları şart. Bu manada İBB olarak üzerimize düşen vazifeyi en üst seviyede yapma gayreti içinde olduk, olmaya devam edeceğiz. Eğitimi destekleyeceğiz. Öğrenci yurtlarımızı ikiye hatta üçe katlayacağız. Öğrenci burslarımızı vadettiğimizden daha yukarıya taşıdık. İnşallah üniversite okuyan gençlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız, iyi eğitim almaları için burslarımızı da arttıracağız” şeklinde konuştu.

Sayıyı katlayarak artıracağız

İBB Ders Atölyeleri ve Teknoloji Atölyeleri’nin iyi bir seviyeye geldiğini söyleyen İmamoğlu, “Arkadaşlarım özellikle bu alanda gençlerimizin başarılı olmaları için onlara sunulan bu imkânı daha da büyütmek için üst seviyede gayret gösteriyorlar. Özellikle ders atölyelerimizde, ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerimizin LGS ve YKS'ye hiçbir arkadaşından aşağıda kalmayacak şekilde ailelerimizin evlatlarını kendi evladımız olacak bir biçimde sorumluluğu kabul ederek onların daha iyi eğitim alarak eşitleneceği bir şehir var etmek bizim yönetim anlayışımızdır. Onun için var olan bu seviyenin, var olan bu sayının yetmediğini görüyorum. Bunun sayısını da katlayarak arttıracağımızı hepinize söz veriyorum” dedi.

Binlerce öğrenciyi hazırladık

Atölyelerde 13 şubede, 28 derslikte, 120 eğitmen ve PDR uzmanıyla öğrencilere hizmet verildiğini anlatan İmamoğlu, şunları söyledi: “Şu ana kadar 5 bin 70 öğrencimizi sınava hazırladık. Hepsinin yolu bahtı açık olsun. Eğitim hayatları boyunca başarılı olsunlar. Her zaman devletini, milletini seven bu devletin ve milletin ve bu sınırların içerisinde olan hiçbir vatandaşını ayırmayan kalplerinde, zihinlerinde hiçbir yurttaşa ön yargısı olmayan her birimiz birbirimizi bu memleketin asil vatandaşları olarak bilerek görerek vatanına, bayrağına tutkulu çok seven, birbirini kabul eden sevgiyi ve saygıyı en üst seviyede tutan demokrasiye ve cumhuriyete inanan, adaletin o yüce adaletin onun ışığı altında yol yürüyen cumhuriyetin ve demokrasinin bekçileri olan Atatürk'ün ilkelerini hayatında hiç unutmayan gençler olmanızı diliyorum. Bu duygularla yolunuz açık olsun.”

k1.webp

En büyük güç sizsiniz

“Bu şehrin ve bu ülkenin 86 milyon insanımızın çocuklarına ve gençlerine olan güveni bu kadar yüksek seviyede olmasa ben bu kadar gayretli, bu kadar çalışkan, bu kadar cesaretli olamazdım” ifadelerini kullanan İmamoğlu, şöyle konuştu: “Eğer yüksek cesaretimiz varsa asla vazgeçmeyiz diyorsak, bu memlekette demokrasiye ve cumhuriyete, özgürlüğe inanıyorsak, insanlarımızın hak ve hukuku için sonuna kadar mücadeleyi vazgeçilmez olarak görüyorsak bunun altında yatan en büyük güç kaynağımız kalben söylüyorum, bu şehrin çocuklarıdır, kızlarıdır, oğullarımız, erkeklerimizdir. Onların gelecekte çok büyük başarılara imza atacağına inandığım belediye başkanları, bu ülkeyi yöneten insanlar, bilim insanları, eğitimciler, doktorlar, mühendisler olacağına da inanıyorum. Başarıyla ülkemizi gururlandıracağınıza da inanıyorum. Öğrencilerimize yolunuz açık olsun derken tekrar öğrencilerimizin bu gelişimine katkı sunan tüm değerli eğitimcilerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bize emanet eden çok sevgili vatandaşlarımıza yani anne babalara, ailelere de yürekten teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

2.webp

Gençlerimizin yanındayız

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy da “Ülkemizde çok önemli değerler katan bu iki projenin yıl sonu programına hepiniz hoş geldiniz. Sayın başkanım bu iki atölyeyi ilk kez siz hizmete açtınız. Biliyoruz ki ikisini de çok önemsiyor ve çalışmalarını yakından takip ediyorsunuz. Atölyelerimizin öğrencilerini her yıl Eylül ayında düzenlenen 5 binden fazla çocuğumuzun katıldığı şeffaf ve objektif şekilde yapılan, Boğaziçi Üniversitemizin akademisyenlerince hazırlanan seçme sınavıyla belirliyoruz. Bu sınavın sonucunda öğrencilerimizi 8 ay süren atölye çalışmalarına dahil ediyoruz. Sayın Başkanım İstanbul'da bir eğitim seferberliği başlatmak zorundayız demiştiniz. Bu talimatınız ile bu seferberlik kapsamında açtığınız ders atölyelerimizde de çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız” dedi.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.