Ekrem İmamoğlu'ndan 'evde kalmaya devam edin' çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından açıklamada bulundu. Kendisine ait sosyal medya hesaplarından 16 milyon İstanbulluya seslenen İmamoğlu; “Herhangi bir gündem zihnimizi başka bir yere dönüştürmeden, tümüyle evde kalmayı, evde izole olmayı bu dönemin en önemli kararı olarak zihnimizden çıkartmayalım” ifadelerini kullandı.

İstanbul Haberleri 13.04.2020, 11:29
Ekrem İmamoğlu'ndan 'evde kalmaya devam edin' çağrısı

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. Sağlıkçılara yardımcı olunmasını ve evlerde kalmaya devam edilmesini isteyen İmamoğlu; “Sokağa çıkma ile süreci, evlerimizde geçirdik. İzolasyon çok önemli. Bugün itibariyle ilk vakamızın birinci ayını doldurmuş olduk. Bugün baktığımızda, ülkemizde 57 bin üzerinde hasta sayısına ulaştık. Ne yazık ki yüksek sayılara giden, vatandaşlarımızın hayatlarını kaybettiği bir süreci yaşıyoruz. Dolayısıyla bir gerçeği unutmayalım. Herhangi bir gündem zihnimizi başka bir yere dönüştürmeden, tümüyle evde kalmayı, evde izole olmayı bu dönemin en önemli kararı olarak zihnimizden çıkartmayalım. Zira şu anda canı pahasına hayatını riske ederek, sağlığı kötü olan vatandaşlarımız için çalışan sağlıkçılarımıza biraz yardımcı olmak istiyorsak, bu salgının büyümemesi, bu salgının makul seviyelerde kalarak gitmesi ve bizim de sağlıkçılara destek olmamız gerekir; kendi sağlığımız kendi canımız için. Bu manada lütfen evde kalın.” dedi.

Geleceğe umutla bakacağız
“Bu hafta önemli. Bundan sonraki birkaç hafta çok çok önemli. Dünyadaki seyrine baktığımızda, bu süreç böyle. Bu konuda, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları da böyle. Dolayısıyla evde kalmaya devam edin. Herkes vazifesini yapmaya çalışıyor. Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın, mecbur kalmadıkça toplu ulaşımı kullanmayın. Özel araçlarınızla da çıkmayın, hava güzel deyip. Lütfen ama lütfen, kendinizi bu hatayla buluşturtmayın; evde kalın. Sağlığınız iyi olsun. Hepimizin sağlığı iyi olursa, geleceğe daha umutla bakacağız.”


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?