Erdoğan 1997'deki sel felaketi için bunları söylemişti: Faturayı bana değil geçmişe çıkarın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki kar tartışmalarında İmamoğlu'na yüklenmiş ve sert eleştirilerde bulunmuştu. Erdoğan'ın 1997'deki sel felaketi hakkında 32. Gün programında Mehmet Ali Birand'a “Faturayı geçmişe çıkaracaksınız” dediği ortaya çıktı.

İstanbul Haberleri 28.01.2022, 08:56 28.01.2022, 09:00 Burak ZİHNİ
Erdoğan 1997'deki sel felaketi için bunları söylemişti: Faturayı bana değil geçmişe çıkarın

İstanbul’da hayatı durma noktasına getiren kar yağışına ilişkin dün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, suçu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) attı. İBB denetiminde olmayan, bakanlık denetiminde olan bölgeler için de Ekrem İmamoğlu’nu hedef gösteren Erdoğan, “İstanbul’a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. İstanbul’da belediye başkanlığı yapmış bir insanım. Neresinde ne var, sıkıntılar nelerdir, nasıl giderilir bunları bilen birisiyim. Bu tam anlamıyla bir basiretsizliktir. Kar kış kıyamet olacak Tayyip Erdoğan gidip yatacak? Yok öyle bir şey. Biz karargahımızı kurar, AKOM’dan izlerdik” diye konuştu.25 sene önceki sözleri farklı

Ancak Erdoğan’ın 1997 yılında yaptığı bir konuşma ortaya çıktı. O dönem İstanbul’da başbakanlık görevini yürüten Erdoğan, Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sunduğu 32. Gün programına katılmış ve kent genelinde etkili olan sel felaketi için önceki yönetimi suçlamış, sorumluluk üstlenmemişti. 26 Ekim 1997 tarihli Hürriyet Gazetesi haberinde, sel felaketi “15 milyonluk İstanbul’da bu sel baskınında da yine ekipler organize olamadı” ifadesiyle özetlenmişti.

Gerçek Gündem

Yorumlar (0)