Erkan Kılıç: Biz bu oyunu bozacağız!

Çarşamba günü yapılacak Avcılar Kent Konseyi seçimi öncesi Damga'ya konuşan Avcılar Kent Konseyi Başkan Adayı Erkan Kılıç, “Hangi derneğin ne şekilde oy kullanacağı bilgisi bana verilmiyor. Listeler üzerinde ayak oyunları yapılıyor. Biz bu oyunu bozacağız” dedi

İstanbul Haberleri 17.10.2021, 21:20 18.10.2021, 05:35 Burak ZİHNİ
Erkan Kılıç: Biz bu oyunu bozacağız!

Avcılar Kent Konseyi Başkan adaylığını açıklayan Erkan Kılıç, mevcut başkanı topa tuttu. Bugüne kadar mevcut Kent Konseyi’nin hiç bir şey yapmadığını ifade eden Kılıç, “2 senedir pandemi ile uğraşıyoruz Kent Konseyi ne yaptı hiç bir şey. Kent Konseyi seçimi var. Hafta içi akşam saat 19’da burada kasıt var. Bugün mevcut başkanı Turgay Halisçelik’ten listeleri istiyorum kendisi benimle bu listeleri paylaşmıyor. Avcılar’da 458 dernek var. Bunun 200’e yakını konseye üye. Ama Turgay beyin bana verdiği listede 55 kişi var. Bunun 21 tanesi zaten kamu kuruluşu. 10 tanesi mahalle muhtarları. Kalanlarıda STK, vakıf ve dernekler. Yine başkana geçen seçim kaç kişi oy kullandı diye sordum, aklımda değil dedi. Geçen seçimde aday Aykut Dursunoğlu’na yaptıklarını bu seçimde bana yapıyor. Belediye Başkanı Turan Hançerli ile görüştüm. Mevcut sorunlarımızı kendisiyle paylaştım. Hayırlı olsun dedi. Listelerle alakalı sıkıntıları kendisiyle paylaştım. Ortak bir zeminde buluşalım” dedi.

Avcılar için adayım

Kent Konseyi’nin kimsenini arka bahçesi olmadığını belirten Kılıç, Avcılar için aday olduğunu söyledi. Kılıç, “Sokağa indiğimizde görüyoruz ki bu zamana kadar Kent Konseyi Avcılar’a hiç bir şey yapmamışlar. Mevcut aday gittiği STK’lara da tek aday olduğunu söylüyor. Ama tek aday değil, bende Kent Konseyi’ne adayım. Yarıştan kaçmak doğru değil. Korkunun faydası yok. Ben demokratik bir seçimden yanayım. Avcılar Kent Konseyi demokratik ve şeffaf Avcılar’a hizmet etmek olmalı. Avcılarımız gerçekten çok güzel. Hep birlikte el birliğiyle daha nasıl güzelleştiririz çabasındayım. Anti demokratik bir yarış içerisindeyiz. Hangi derneğin ne şekilde oy kullanacağı bilgisi bana verilmiyor. Listeler üzerinde ayak oyunları yapılıyor. Biz bu oyunu bozacağız. Arkadaşımız hala çıraklık dönemini yaşıyor” ifadelerini kullandı.
 

YAKUP TEZCAN

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?