Eşi benzeri olmayacak

Çanakça Mahallesi’nde başlayan okul inşaat alanında incelemelerde bulunan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir okul yapıldığını belirtti

Eşi benzeri olmayacak

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çanakça Mahallesi'nde deprem riski nedeniyle yıkılan okulun yerine, yapımına başlanan okul inşaatında incelemelerde bulundu. Göreve geldiği günden itibaren okulun yapılması için konunun üzerinde hassasiyetle durarak, gerekli birçok temas ve girişimlerde bizzat bulunan Belediye Başkanı Mesut Üner, okul inşaatının başlamasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Erdoğan destek verdi

Mesut Üner, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hasarlı bulunarak yıkılan okulun yerine yeni bir okul yapılması için belediye tarafından alan tahsisi yaparak işe başladıklarını belirtti. Çatalca Belediye Başkan Üner, İlçe Kaymakamlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı ve İl- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak sürdürülen çalışmalarla ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya yakın ilgi ve desteğiyle bu aşamaya gelindiğini ifade etti. İlgili Bakanlıklarla ve İstanbul Valiliğiyle temaslarda bulunarak süreci hızlandırıcı çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Başkan Üner mahalleye çok kapsamlı bir okul yapımına başlandığını söyledi.


Yeter ki okusunlar

Modern mimarisi ve 22 derslikli, 3800 metrekare açık, 9800 metrekare kapalı alandan oluşan 3 anasınıfı, 3 laboratuvar, konferans, kapalı spor salonu, kütüphane, destek eğitim sınıfı, 3 beceri ve eğitim atölyesinin yer alacağı okulun, örnek bir okul olacağını belirten Başkan Mesut Üner, “Çocuklarımız yeter ki okusun. Bizler çocuklarımız için durmaksızın çalışmaya razıyız. İddialıyız, İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir okul yapıyoruz” sözleriyle okulun Çanakça Mahallesi'ne ve ilçeye şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yorumlar (0)