Estetik Ödülü Albatros'un

Boğaziçi Üniversitesi tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Design and Construct (DE&CO) Uluslararası Çelik Köprü Yarışması'nda ön elemeyi geçerek finale kalan Altınbaş Üniversitesi ekibi, hazırladığı ‘Albatros’ adlı köprüsüyle hem Estetik Ödülü hem de ilgili kategorilerdeki performansıyla genel sıralamada ikincilik ödülünü kazandı.

İstanbul Haberleri 21.06.2021, 14:45
Estetik Ödülü Albatros'un

Yurt içi ve yurt dışından birçok üniversitenin katılımıyla gerçekleşen yarışma kapsamında ön değerlendirmeyi geçmeyi başaran çelik köprülerin 2-4 Haziran tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen büyük finale davet edildiği söylendi. Final turunda yurt dışından Hırvatistan, Makedonya, Romanya ve Türkiye’den çeşitli üniversitelerle yarışan ‘Albatros’, Altınbaş Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden dört erkek ve Mimarlık Bölümü’nden bir kız öğrenciden oluşan 5 kişilik ekip tarafından geliştirildi. Proje ekibinde yer alan öğrenciler Erkam Kurt, Mazlum Badur, Muhammed Salih Balca, Mohamed Al-Asvad ve Nicma Öztürk’e Arş. Gör. Furkan Narlıtepe’nin danışmanlık yaptığı belirtildi.


6 ay hazırlandık


Proje çalışmaları ve yarışma süreci hakkında bilgi veren ekip danışmanı Altınbaş Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Furkan Narlıtepe, “Yaklaşık 6 ay boyunca bu prestijli yarışmaya sıkı bir şekilde hazırlandık ve çelik köprümüzün dizayn ve analizlerini tamamlayarak başvuru dosyamızı gönderdik. Ön değerlendirme sonuçları açıklandığında yarışmaya davet edilen üniversiteler arasında tek vakıf üniversitesi olarak yer almanın mutluluğunu yaşadık. Üniversitemizle ilk kez yer aldığımız bu yarışmada, finalde elde edilen hem Estetik Ödülü hem de İkincilik Ödülü’yle Altınbaş Üniversitesi’nin ismini başarıyla duyurmak bizim için gurur vericiydi” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Yorumlar (0)