Finalistler belli oldu

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (United Cities and Local Governments-UCLG) iş birliğinde düzenlenen 5. UCLG Uluslararası Ödül Yarışması’nda yarı finalistler belli oldu.

Finalistler belli oldu

Yarışmaya İstanbul’dan birçok ilçe belediyesi katılırken, Ataşehir Belediyesi de “e-Kültür Merkezi” projesiyle adaylık için başvuruda bulundu. Yarışmaya ilk kez bu yıl aday proje gönderen Ataşehir Belediyesi, California, Brüksel, Londra gibi şehirlerle birlikte ilk 50 proje arasına seçilerek yarı finale katılmaya hak kazandı. Ataşehir Belediyesi, yarışmada “e-Kültür Merkezi” projesiyle “The Best Actions / Innovative Sparks” statüsü kazandı.Hayat durur

COVID-19 ile yapılan mücadele için hazırladıkları bir projeyle uluslararası bir yarışmada yarı finale kalmalarından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Pandemi sürecinin başlamasıyla özellikle kültür ve sanat etkinliklerimizi dijital ortama taşıdık. Bu süreçte yerel yönetimler olarak sanatın birleştirici ve iyileştirici gücüne hep inandık ve hiç ara vermeden çalışmalarımıza devam ettik. Etkinliklerimizi online platformlara taşıdık. ‘Sanat durmaz, sanat durursa hayat durur’ sloganıyla hareket ederek, sanatı ve sanatçıları destekledik. Diliyorum ki Ataşehirimiz için daha birçok projeyi hayata geçirerek nice başarılara imza atacağız” dedi. UCLG ödülleri bu yıl, Covid-19 krizi ve pandemi sonrası iyileşme bağlamında kültürel hakların geliştirilmesinde üstün başarı gösteren, kültürü teşvik eden şehirlere, yerel - bölgesel yönetimlere ve şahıslara verilecek.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?