Gazeteci Erk Acarer: Berlin’de evimin içinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradım

Gazeteci Erk Acarer, Almanya’nın başkenti Berlin’deki evinin içinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradığını söyledi.

İstanbul Haberleri 08.07.2021, 12:03
Gazeteci Erk Acarer: Berlin’de evimin içinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradım

Acarer daha sonra olayı duyurduğu tweettır üzerinden “Hayati bir riskim yok hastaneye gidiyoruz. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek” diye yazdı.

Yazarı olduğu BirGün’e konuşan Acarer, üç kişi tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

Saldırganların kendisini “Milletin ailesiyle, değerleriyle ilgili yazmayı bırak, daha kötüsünü yaparız” ifadeleriyle tehdit ettiğini kaydeden Acarer, şunları söyledi: “Bir saat önce silahlı, bıçaklı üç kişi evime geldiler, yumruklarla tekme tokat saldırdılar. Ne olup bittiğini anlamadan vurmaya başladılar. Şu anda hastanedeyim. Polisler hastanede. İfademi aldılar. Onlara da anlattım. Kafamın sağ tarafında büyük bir şişlik var: Saldırganlar belli. Yazdıklarımdan rahatsız olanlar. Hayati bir riskim yok. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler de geçecek.” 

Bir saat sonra başka bir paylaşımında son durumuyla ilgili bilgi veren gazeteci, şunları söyledi: “Sevgili dostlar, kafamın bazı yerlerinde şişlikler olduğu için müşahede altındayım şimdilik. Ben ve ailem güvenlik koruması altındayız. Hastane servisinde telefon zor çekiyor. Endişeye mahal yok en kısa sürede bilgi vereceğim.”

Yorumlar (0)