Genç yetenekler konservatura hazırlanıyor

Başakşehir Belediyesi Bilgi Evleri'nin destek verdiği lise mezunu öğrenciler konservatuar hedeflerine hazırlanıyor. Güzel sanatlarla ilgili eğitim veren üniversitelerin sınavlarına hazırlanan öğrenciler, en iyi puanları almak için yoğun çaba harcıyor.

İstanbul Haberleri 11.07.2020, 11:14 11.07.2020, 11:22 Burak ZİHNİ

Başakşehir Belediyesi, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için gençlere her konuda destek olmaya devam ettiğini duyurdu. Lise mezunu öğrenciler, hayallerini süsleyen konservatuar için çabalarken, Şehit Savcı Selim Kiraz Bilgi Evi’nden uzman eğitmenler de onlara destek veriyor.

Hazırlıklar sürüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze derslere ara verseler de bu süreci online derslerle telafi etmeye çalışan öğrencilere, Şehit Selim Kiraz Bilgi Evi Müzik Öğretmeni Yeliz Ergün tarafından eğitim veriliyor. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda düzenlenen kursta öğrenciler yaklaşan sınav ve mülakatlar öncesi solfej, armoni, melodi tekrarı, ritim gibi alanlarda eğitim alıyor.

Hayali üniversite
Konservatuar sınavları için eğitim alan öğrencilerden Hasret Öget, “Lise döneminde kemanla tanıştım. Başakşehir Müzik Akademisi ile tanışınca ses konusunda da önemli yol kat ettiğimi gördüm. Hayalim bir üniversitede akademisyen olmak” dedi. Resim becerisi ve piyano yeteneğiyle dikkat çeken öğrencilerden Mehmet Maruf Göksu ise Şehit Savcı Selim Kiraz Bilgi Evi’nde aldığı eğitimin ufkunu genişlettiğini ifade etti. Hedefinin çok çalışıp iyi bir üniversiteden mezun olduktan sonra uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi. DHA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?