Gençlerimizi bekliyoruz

Gençlerimizi bekliyoruz
Çatalca Belediye Başakanı Mesut Üner, tüm gençleri Gençlik Merkezi'ne davet etti. "Gençlerimiz bizim umudumuz, geleceğimizdir” diyen Üner, " İlçe Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin ikinci adresi haline getirmek için belediyemiz gerekli tüm desteği verecektir" dedi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çatalca'da Gençlik Merkezi kurdu. Bundan böyle İlçe Gençlik Merkezi ile işbirliği halinde çalışacaklarını belirten Belediye Başkanı Mesut Üner, “İlçe Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin ikinci adresi haline getirmek için belediyemiz gerekli tüm desteği verecektir. Çatalca’mızda gençlerimizin, Bilgisayar Sınıfları, Çok Amaçlı Atölye, Dil Sınıfı, El Sanatları Atölyesi, Akademik Atölye, Üniversiteye Hazırlık Sınıfları, Kitap Kafe, Robotik Kodlama Sınıfları, Müzik Atölyesi, Zekâ Oyunları Atölyesi, Çok Amaçlı Spor Salonu, Tiyatro ve Konferans Salonu gibi birçok sınıf ve atölyelerde eğitim alabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri böyle bir merkezimiz var. Ancak gençlerimiz varsa bu mekânlar değerli ve kıymetlidir. Bu nedenle gençlerimizi İlçe Gençlik Merkezimize davet ediyorum. Yeter ki gençlerimiz böyle bir merkezden yararlansın, biz gece gündüz demeden çalışmaya, destek vermeye ve onların heyecanına ortak olmaya gönüllüyüz. Merkezimizin sunduğu bütün imkânlardan faydalanmak, inanıyorum ki gençlerimizin hem eğitim hayatlarına hem de geleceklerine önemli katkılar sağlayacaktır” açıklamasını yaptı.


İkram eşliğinde okuma

"Çocuklar ve gençler İlçe Gençlik Merkezinde; Çok amaçlı salonları ve binlerce kitabın yer aldığı Kitap Kafe’yi kullanarak rahatlıkla ders çalışabilir, ikramlar eşliğinde kitap okuyabilir, bilgisayar sınıflarından yararlanabilecek" diyen Üner, "Merkezde çocuklar ve gençler Zeka Oyunları Atölyesinde diledikleri gibi zeka oyunları oynayabilecek, müzik atölyesinde enstrüman çalmayı öğrenecek, Kişisel Gelişim Sınıflarında karakalem resim, duvar boyama, karikatür çizmeyi deneyimleyebilip hayallerindeki rolü tiyatro sahnesinde sergileyebilecek. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında gençlerin bilinçli teknoloji kullanıcıları olmalarını sağlamak ve yazılım, kodlama ve robotik alanında gençleri eğitmek için merkezde eğitimlerde veriliyor. EBA’ya destek olan merkez bu anlamda bilgisayar sınıflarını da öğrencilerin hizmetine sunuyor" ifadelerini kullandı.


Gönüllü timler kurulacak

İlçe Gençlik Merkezi spordan sanata birçok alternatif programı ücretsiz olarak gençlerin hizmetine sunarken gençleri farkındalık çalışmaları ile de buluşturuyor. Gençler, “Merhamet Timi”, “Çevre Temizliği Timi”, “Sevgi Timi” gibi birbirinden değişik gönüllülük timlerine katılarak ihtiyaç sahipleri, yaşlılar, hastalar, engelliler, sokak hayvanları gibi özellikle toplumun dezavantajlı kesimlerine ciddi faydalar sağlayan farkındalık çalışmalarına da imza atacak. Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kurallarının sıkı sıkıya uygulandığı, maskesiz girişin yasak olduğu Gençlik Merkezi sürekli dezenfekte edilen İlçe Gençlik Merkezi hafta içi 09-19.00, hafta sonu ise 10.00-16.30 saatleri arasında çocukları ve gençleri bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.