Hasan Akgün: Öğretmenler baştacımızdır

Büyükçekmece Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü için ‘’Geçmiş Zaman Olur ki’’ isimli fotoğraf sergisi düzenledi. Öğretmen ve öğrencilerin geçmişten günümüze kadar birlikte çekilmiş fotoğrafları bir bir sıralanarak Kurşunluhan’da sergilendi. Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Öğretmenler bizim baş tacımızdır” dedi

Hasan Akgün: Öğretmenler baştacımızdır

Kültürpark Kurşunluhan’da açılışı gerçekleştirilen sergide, geçmişten günümüze ulaşan öğretmenlerin öğrencileriyle birlikte ilk ve ortaokul yıllarında çekilen siyah-beyaz fotoğrafları yer aldı. Açılışa katılanlara geçmiş zaman yolculuğu yaşatan sergi zaman zaman duygusal anlara sahne oldu. Sergiyi ziyaret eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, öğretmenlerin bizlerin baş tacı olduğunu ve bizleri yetiştiren öğretmenleri anmanın ulvi bir görev olduğunu söyledi. Tüm emekli ve görevi başındaki öğretmenlere teşekkür eden Başkan Akgün sergiyi öğretmenler ile birlikte gezdi. Katılım ve ilginin yoğun olduğu “Geçmiş Zaman Olur ki’’ fotoğraf sergisinde gelen tüm katılımcılara çiçek dağıtıldı.


Eğitimin ışığında söyleşi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında “Eğitimim Işığında” konulu bir de söyleşi etkinliği düzenlendi. Moderatörlüğünü Büyükçekmece Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner’in yaptığı söyleşiye İsmail Ertürk, Süheyla Ercen, Metin Usta ve Fulya Yener konuşmacı olarak katıldı. Başkan Hasan Akgün, söyleşi sonunda konuşmacılara çiçek takdim ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.İLK BUĞDAY EKİMİ YAPILDI

Büyükçekmece’de kent tarımının yaygınlaşması için faaliyetlerini sürdüren Büyükçekmece Belediyesi Tarım İşleri Müdürlüğü, ilaçsız ve organik ürünlerin yetiştirilmesi için ürün çeşitliliği ve buğday çeşitliliğini bölgede arttırıyor. Bilimsel tarımının geliştirilmesi ve tarımda yeni uygulamalar alanında pek çok projeye imza atan Büyükçekmece Belediyesi, makarnalık buğday yetiştirilmesinin bölgede yaygınlaştırılması içinde çalışmalarına devam ediyor.76C SEFERİNE BAŞLIYOR!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, daha önce seferden kaldırılan 76C Büyükçekmece - Bakırköy hattı'nın 29 Kasım pazartesi günü itibariyle eski kalkış noktası olan ilçe merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önünden aynı güzergahta sefere başlayacağını açıkladı. Akgün, “Başta İETT Genel Müdürümüz Alper Bilgili ve ekibi olmak üzere tüm emeği geçenlere büyük Büyükçekmece ailem adına teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?