Hayati Arkaz: Millet İttifakı'nı HDP yönetiyor!

MHP'nin uzun bir süredir Türkiye genelinde organize ettiği 'istişare toplantıları'nın Beylikdüzü ayağında konuşan MHP Milletvekili Hayati Arkaz, “Zillet ittifakını yönlendiren PKK’nın siyasi uzantısı HDP’dir. HDP ne derse zillet ittifakı onu yapıyor” dedi

İstanbul Haberleri 06.12.2021, 21:59 07.12.2021, 05:55 Burak ZİHNİ
Hayati Arkaz: Millet İttifakı'nı HDP yönetiyor!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu Programı" kapsamında düzenlediği 3. Bölge Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlar İstişare Toplantısı Beylikdüzü'nde gerçekleşti. MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın, 2023 seçimlerinin Cumhur İttifakı açısından sorunsuz geçeceğine inançlarının tam olduğuna temas ederken, konuşmacılar yaşanan ekonomik sıkıntıların, Türkiye'nin egemenlik haklarına yönelik yapılan saldırılarla birlikte değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Programda konuşan  Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, “MHP olarak vatandaşımızın hayrına olmayan hiçbir işin yanında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” ifadelerini kullandı.


Kapsamlı bir toplantı

Maya Marin Restaurant'ta yapılan toplantıya MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, İstanbul 3. Bölge milletvekilleri Arzu Erdem ile Dr. Hayati Arkaz, MYK Üyeleri Gökhan Türkeş Öngel ile Ahmet Savaş Çolak, il yöneticileri, ilçe başkanları, iş insanları ve muhtarlar katıldı. MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın, son bir ayda Beylikdüzü'ndeki sanayicilerle dört toplantı yaptıklarını belirterek, “Bu toplantıyı daha kapsamlı düşündük. 2023 seçimlerinde Türkiye'nin yedi tepesine üç hilalli bayrağı dikeceğiz” dedi.


Terör örgütü bitmiştir

MHP Milletvekili Hayati Arkaz ise “Kadınlarımızın katledilmesine şiddetle karşıyız. Kadın, çocuk katillerinin ve vatana ihanet edenlerin mutlaka meclise getirilip, idam edilmesi lazım. Bunun başka bir alternatifi yok” ifadelerini kullandı. Millet İttifakını HDP’nin yönlendirdiğini iddia eden Arkaz “Zillet ittifakını yönlendiren PKK’nın siyasi uzantısı HDP’dir. HDP ne derse zillet ittifakı onu yapıyor” sözlerini sarf etti. Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonları da değerlendiren Arkaz, “Kısa sürede PKK terör örgütü gündemden düşecektir çünkü terör örgütü bitmiştir, bitmek üzeredir”  diye konuştu. 


Emperyalizme karşı savaş

Cumhur İttifakı'nın ekonomik kurtuluş savaşı verdiğine temas eden MHP MYK Üyesi Gökhan Türkeş Öngel de “Bu süreçte birçoğumuzun yaşadığı ve atlattığı ekonomik sıkıntıları bizde bire bir aynı etkiyle yaşıyor, bu sorunları hissediyoruz. Eminim ki bu sorunlarla mücadele etme şeklimiz bire bir örtüşüyor. Türkiye finans ekonomisinden çıkıp üretim ekonomisine geçmek istemektedir. Emperyalistler üretim ekonomisine geçmek isteyen Türkiye’ye karşı bir savaş başlatmıştır çünkü emperyalizmin istediği tek şey kendine bağlı hareket eden yönetim ve sistemlerdir. Türkiye’nin emperyalizme karşı açmış olduğu çok ciddi bir savaş vardır” ifadelerini kullandı.


BEYLİKDÜZÜ BİZİM ŞEREFİMİZ

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İstanbul ve Beylikdüzü'nü 'bizim şerefimiz' olarak tanımladığı konuşmasında, bu açıdan bütün MHP'lilere görev düştüğünü söyledi. Erdem “Görevimizin başında zillet ittifakının ortaya koymuş olduğu kirli stratejiyi görmek olmalı. Bizler 10 Kasım'da Atatürk posterleri önünde durup fotoğraf çektiren ve oradan Tunceli’ye geçip terör örgütü propagandası yapanların önünde tekrar durup selam verenlerin yanında elbette ki olmayacağız. Bizler 'PYD bir terör örgütü değildir' diyenlerin yanında elbette ki asla ve asla olmayacağız. Bizler güçlü Türkiye hedefine hep birlikte yürüyeceğiz” dedi. 

Yorumlar (0)