Her mahalleye iftar sofrası

Silivri Belediyesi, Ramazan ayının manevi coşkusunu yaşatmak, yardımlaşma ve dayanışma duygularını kuvvetlendirmek amacıyla ilçe genelinde iftar sofraları kurmaya devam ediyor.

Her mahalleye iftar sofrası

Silivri Belediyesi, Ramazan ayının manevi coşkusunu yaşatmak, yardımlaşma ve dayanışma duygularını kuvvetlendirmek amacıyla ilçe genelinde iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Ramazan’ın birinci gününde şehit ve gazi ailelerinin katılımı ile kurulan ilk gönül sofrasının ardından Selimpaşa Bedesten Çarşı, Kadıköy, Ortaköy, Büyükkılıçlı, Gazitepe, Akören, Kavaklı, Küçükkılıçlı, Büyükçavuşlu, Çayırdere, Selimpaşa Yoğurthane, Değirmenköy, Gümüşyaka, Çanta ve Çeltik mahalleleri gönül sofralarına ev sahipliği yaptı. Ayrıca Silivri sahili eski festival alanında her gün kurulan 600 kişilik iftar çadırı da iftar öncesi ve sonrası etkinlikleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Silivrililerin yoğun ilgi gösterdiği iftar programlarına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılıyor.Bu sofralar sizin

İftar programlarında vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Ramazan yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Birlik ve beraberliğin kuvvetlendiği müstesna bir zaman dilimidir. Gönül sofralarında sizlerle bir arada olmaktan, aynı sofrada oruç açmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çünkü bu sofralar sizin. Bu sofralarda bir oluyoruz, beraber oluyoruz. Buna vesile olurken de belediyemizin kasasından tek kuruş harcamadan, hayırseverlerimizin destekleriyle yerine getiriyoruz. Allah yapılan yardımları kabul etsin” mesajları veriyor.
 

Yorumlar (0)