İBB'den jet açıklama

İBB'nin yüklenici firmalara hak ediş ödemelerini yapmaması nedeniyle Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metro Hattı'nda inşaatın durdurulduğu yönündeki haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

İBB'den jet açıklama

Esenyurt Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı'nın ikinci birleşimi, Esenyurt Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. On yedi gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste, 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nu bir sunum eşliğinde anlatan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ilçeye kazandırılacak yeşil alanlar, Kampüs Lise, Mahalle Konakları, Barış ve Kardeşlik Merkezi gibi önemli projeler hakkında da bilgi verdi. Meclis toplantısında Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu’nu sunan Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Belediyesi’nin son on yıllık bütçe gerçekleşmelerinde ilk defa sıfır ek ödenek ile gelirinin, giderinin üzerine çıktığını açıkladı. Başkan Bozkurt, önceki yıllarda ek ödenek alınmasına rağmen gerçekleşen giderin gelirden fazla olduğunu verilerle anlattı.


Teklif kabul edildi


Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un, Esenyurt'ta müteahhitlerin yarım bırakarak kaçtığı inşaatların tamamlanması için belediyeye ait Derman Şirketi'nin sermayesinin 30 milyon liraya çıkarılması teklifi daha önce AK Partili meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilmemişti. Meclise tekrar sunulan Başkanlık Teklifi, AK Partili meclis üyelerinin sayıca azınlıkta kalması üzerine CHP’li meclis üyelerinin 'Evet' oylarıyla kabul edildi. Derman Şirketi'ylle ilgili soruşturmaya iznin verildiğine değinen Başkan Bozkurt, “Hiç bağırmaya çağırmaya gerek yok. Burada negatif bir hava yaratarak bir sonuca gitmenin mümkün olmadığını hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.


Sata sata bitirdiniz

Tahsilatta hedefledikleri miktarı tutturduklarını söyleyen Başkan Bozkurt, Esenyurtluların kaynaklarını en doğru şekilde kullandıklarını belirtti. Yanlış yönetim şeklini bitirdiklerinin altını çizen Bozkurt ayrıca AKP’li meclis üyelerinin kendi dönemlerinde hiç arsa satın almayıp aksine sürekli arsa satışı gerçekleştirdiklerini de verilerle sundu. Kendi dönemlerinde ise her yıl arsa alımı yapıldığını ifade eden Başkan Bozkurt, “Bizim asla kayıt dışı ekonomi ile işimiz olmaz, olmayacak. Asla ahlâksız işlere girmeyeceğiz, yanlışlıklara asla müsaade etmeyeceğiz. Sata sata bitirdiniz; biz borç ödeye ödeye, ala ala, hizmet ede ede geri dönüyoruz” dedi.


En büyük hakaret

AK Parti Grubu'nun belediyeye hibe edilen araçların denetlenmesini istemelerine Belediye Başkanı Bozkurt çok sert çıktı. Bozkurt, “Buraya çıkıp 'Maliye gelecek onların üzerine çökecek' demek, Esenyurtlulara yapılan en büyük hakarettir, yanlışlıktır. Bu şu demek: 'Ey bağış yapanlar, eğer siz bağış yaparsınız yarın maliye gelecek sizi inceleyecek!' demektir. Maliye kimsenin babasının uşağı değil. Bu devletin önemli bir kurumu. Onun kimi nasıl denetleyeceği kanunlarla belli ve eğer Esenyurtlulara bağışta bulunuyor diye maliye gidip bir kurumu denetliyorsa söylenecek bir şey yok. O zaman bu ülkede hukuk diye bir şey yok. Sizin bağış aldığınız firmaların üzerine maliye çökmüyor, Esenyurt Belediyesi’ne otobüs, minibüs, ambulans veren firmaları inceleyecekmiş. Bu nasıl bir akıldır, bu nasıl bir öz güven! Hangi öz güvenle bunu söylüyorsunuz, nasıl düşünüyorsunuz Esenyurt’u! Ben hayretle izledim. Esenyurt kamuoyunun bunu net anlaması lazım. Bu kötü niyet, bu direkt saldırmak” diye konuştu.

Yorumlar (0)