İBB'ye önemli ödüller

İBB, alanında dünyanın en prestijli olan IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün, “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) kapsamında Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları, dünyanın diğer ülkelerindeki adaylardan başarılı bulunarak birinci seçildi

İBB'ye önemli ödüller

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Covid-19 pandemisine karşı ilk günden itibaren koordineli şekilde sürdürdüğü çalışmalara bir ödül daha geldi. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli Halkla İlişkiler Ödül töreninde, İBB, Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği bütüncül iletişim çalışmaları “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) adıyla sektörün alanında uzman jürileri tarafından incelenerek IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. İBB’nin Altın küre ödüllü ISTime for Solidarity projesi kaspamında gerçekleştirdiği çalışmaları şunlar: Covid-19 sürecinde uzun süre okullarından ve sosyal hayatlarından uzak kalan çocuklar için tasarlanan  ‘Sokak Sokak Masal’ etkinliğinde; çocuklar masallarla buluşturuldu. 14 ilçede 37 mahalleye gidilerek 7 bin 370 kişiye ulaşıldı. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında geliştirilen proje ile toplumsal farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Eğitim planları oluşturuldu. Kırsal bölgelerden başlanan çalışmalar ile kentin tüm meydanlarında vatandaşlara Covid-19 salgını ile mücadelede önleyici ve koruyucu tedbirlere dair eğitimler verildi. 


Hayalim İstanbul

‘Sokak Sokak Masal’ dinletileri kapsamında planlanan bir diğer çalışma da Hayalim İstanbul. Bu projeye katılım gerçekleştiren çocuklardan program sonrası hayallerini resmetmeleri istendi. Çalışma kapsamında 1 Ekim Dünya Çocuklar Gününde Beşiktaş Futbol Takımıyla tanışma hayali olan Bedir ve evinin yakınına salıncak hayal eden Erva’nın hayalleri gerçekleştirildi. İBB, pandemi döneminin sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerinde yaş almış vatandaşların yardımına koşarak ihtiyaçlarını giderdi. 153 Çözüm Merkezi’ne ulaşan 65 yaş üstü 2 bin 500 vatandaşın market alışverişleri yapılarak adreslerine ulaştırıldı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138