İmamoğlu: Çalışmaktan yorulmayacağız

İmamoğlu: Çalışmaktan yorulmayacağız
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu. Alzheimer hastaları için gündüz bakım evinin içinde bulunduğu Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

İmamoğlu törende yaptığı konuşmada, "Partizanlık yapmadan, hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, özellikle yaş almış büyüklerimize hizmeti önceleyerek, onlara vefa borcunu ödeyen bir nesil olma gayretiyle, işlerimizi ihmal etmeden başarılı olmaya ve hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'de Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törene Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan İmamoğlu, "Sizleri layıkıyla temsil etmek, insanlarımıza daha çok hizmeti sunmak için, çok çalışmanın şart olduğunun farkındayız. Ve tempomuz yüksek olacak. Göreceksiniz sizleri açılışlara, temel atma törenlerine, hizmetlerimizle buluşturmaya sıklıkla davet edeceğiz. Siz gelmekten yorulur musunuz? Bilmiyorum, biz çalışmaktan yorulmayacağız" diye konuştu.

SOSYAL MERKEZİN TOPLAM MALİYETİ 280 MİLYON LİRA

İmamoğlu, Alzheimer hastalığının önemine vurgu yaparak, "Partizanlık yapmadan, hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, özellikle yaş almış büyüklerimize hizmeti önceleyerek, onlara vefa borcunu ödeyen bir nesil olma gayretiyle, işlerimizi ihmal etmeden başarılı olmaya ve hizmet sunmaya devam edeceğiz. 280 milyon liralık bütçesi olan bu projemizde Alzheimer gündüz yaşam evi yuvamız, İstanbul İBB kadın ve otoparkımız olacak burada. Özellikle Alzheimer'ın dönemin önemli bir problemi olduğunu biliyoruz. Burada ihtiyacı olan hastalarımız ve yakınlarımızı özellikle; nitelikli insanlarla, nitelikli hekimlerle, uzmanlarla burada buluşturmayı hedefliyoruz. Tabi bu yönüyle hem aileleri daha huzurlu, hem de Alzheimer hastası olan hemşerilerimize de iyi hizmet sunma gayreti içinde olacağız" ifadelerini kullandı.

"BANA EKREM ABİ DİYORLAR YA GERİSİ BOŞ"

İmamoğlu, "Burada bir de kreşimizin olması elbette beni çok mutlu ediyor. İstanbul'a kazandırdığımız yeni bir yuvamız, İstanbul'un geleceğinin ve ülkemizin geleceğinin teminatı olduğunun farkındayız. Çocuklarımız için ne yapsak az. Bunların devamını da yapacağız, göreceksiniz. 100-150 demeden İstanbul'da yüzlerce "Yuvamız" markasını sizlerle buluşturmanın gayreti içerisinde olacağız. Çocuklar afişlerle bizi karşıladı. Helal olsun size, okulumuzun çocukları dayanamadı aşağı indi. Onların yanaklarından öpüyorum. Her projemizde mutlaka görüyorum sizi. Her projemizde çocuklarımız da var, kadınlar var, gençler var. İnşallah o çocuklarımızın her daim hakkını verecek bir duygu var. Ne biliyor musunuz? Hakkını vermekte onur duyacağım, bana Ekrem abi diyorlar ya, gerisi boş bana yetiyor" şeklinde konuştu.

"MALTEPE'DE YAŞAM VAR DİYEBİLECEĞİMİZ 5 YILI BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ"

Törende konuşan Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen "Bugün 31 Mart seçimlerinden yaklaşık 1.5 ay gibi kısa bir süre sonra vaatlerimiz arasında yer alan Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi'nin temelini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul'a hizmette "Tam yol ileri" dediğimiz bu dönemde "Maltepe'de yaşam var" diyebileceğimiz bir 5 yılı hep birlikte inşa edeceğiz. Bu önemli proje için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na çalışma arkadaşlarına ve emekçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz Maltepe'mize ve Maltepelilere hayırlı olsun" dedi.

Temel atma çalışmaları daha önce yapılan alana, tören sonunda butona basılarak ilk beton döküldü.

İmamoğlu: Çalışmaktan yorulmayacağız

İmamoğlu: Çalışmaktan yorulmayacağız

İlgili Haberler

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.