İstanbul'da toplu taşıma araçlarına yönelik denetimler sürüyor

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafenin en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biri olan toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimler devam ediyor. Sürücü ve yolcular koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda uyarıldı.

İstanbul'da toplu taşıma araçlarına yönelik denetimler sürüyor

Avcılar'daki denetimlerde ayakta yolcu aldığı tespit edilen minibüs şoförüne ceza kesildi. Sarıyer Büyükdere Caddesi Maslak İTÜ metro önünde koronavirüs denetimi yapıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçları denetlendi. Denetimlerde sürücülerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması ile araçların ruhsat ve sigorta durumlarını kontrol edildi.

Minibüs şoförüne ceza kesildi

Avcılar'da, polis ekipleri toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Denetimlerde ayakta yolcu aldığı tespit edilen minibüs şoförüne ceza kesildi. Koronavirüs ile mücadele kapsamında polis ekipleri, getirilen tedbirleri ihlal eden toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Avcılar Firuzköy Bulvarı'na kurulan denetim noktasında minibüs ve taksiler durdurularak denetlendi. Yapılan denetimlerde ayakta yolcu aldığı tespit edilen bir minibüsün şoförüne ceza kesildi. Ayakta yolculuk yapan vatandaşlar ise minibüsten inip yürüyerek yolların devam etti. DHA

Yorumlar (0)