İstanbul koronavirüs hastaları | İsimleri ve kimlikleri belli mi?

Her geçen gün daha fazla kişiyi etkilemeye devam eden koronavirüs Türkiye'de de birçok vakanın görülmesine neden oldu. Özellikle en kalabalık şehnir unvanına sahip olan İstanbul'da koronavirüs hastası var mı? Koronavirüs hastalarının isimleri şeklinde araştırmalar yapılıyor. İşte detaylar...

İstanbul Haberleri 21.03.2020, 08:00

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve her geçen saniye bilançosu artan koronavirüs birçok ülkeyi esiri atlında aldı. Avrupa'nın önemli ülkelerinin dahi çaresiz kaldığı ve beklemekten başka bir yol olmadığı yönünde politika izlediği koronavirüs, Türkiye'de 9 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olarak her yıl binlerce turisti çeken ve havaalanları dahil olmak üzere kara yolu ve deniz yolu ile de ulaşılabilen İstanbul'da koronavirüs hastası olup olmadığı ve isimleri araştırılıyor.
 


İstanbul'da koronavirüs hastalarının isimleri

Salgının başlamasından sonra ülkemize de sıçraması herkeste endişe ile karşılandı ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve sağlık çalışanları gösterdiği özveriyle hastaların iyileşmesi için her bilgiyi aktarıyor. Ancak isimler şu ana kadar verilmemeye özen gösterildi. Hasta mahremiyetinden dolayı bu kararın alındığı tahmin ediliyor.


Koronavirüs belirtileri

İştahsızlık ve kilo kaybı
Ateş

Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi
Solunum sorunları ve nezle
Denge sorunları
Genel psikolojik durumda değişme, mutsuz ifade


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?