İstanbul'un yaya üst geçitleri yenileniyor

İBB, engelli erişimi için uygun olmayan yaya üst geçitlerini yeniliyor. Çalışma ile birlikte Edirnekapı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Mecidiyeköy, Beylikdüzü İhlas Caddesi ve Silivri Devlet Hastanesi üst geçitleri engelli ulaşımına uygun hale gelecek.

İstanbul Haberleri 05.05.2020, 19:17 05.05.2020, 19:23 Gazete Damga
İstanbul'un yaya üst geçitleri yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid-19 önlemleri kapsamındaki sokağa çıkma yasağı uygulanan günleri değerlendirerek, kentin birçok noktasındaki çalışmalarını hızlandırdı.

İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, mevcut durumu engelli erişimine uygun olmayan yaya üst geçitlerindeki çalışmalarını hızlandırdı.

Kentin tüm üst geçitlerini yenilemeyi amaçladıklarını söyleyen İBB Altyapı Hizmetleri Müdürü Koray Ataç, “Artık İstanbullular için üst geçitlerde engellilere kesinlikle sorun olmayacak. Tüm üst geçitler zaman içerisinde engelli ulaşımına hazır ve uygun hale gelecek” dedi.

'ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERDİK’
Ataç, üç günlük sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, çalışmayı yürüten personelin, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyduğunun da altını çizdi.

Edirnekapı Metrobüs İstasyonu yaya üst geçidindeki çalışmaların yapıldığı noktada konuşan Ataç, “Bu köprü 91 metre uzunluğunda çelik, 6 metre genişliğinde beton temeller ve kolonlar üstüne oturacak. Engelli erişimi yönetmeliğine uygun olarak her 10 metrede bir engellilerin dinlenmesi için platformlar oluşturuluyor” ifadelerini kullandı.

Ataç, devam eden diğer noktalarla ilgili de şunları söyledi:

“15 Temmuz Köprüsü’nde ve Mecidiyeköy’de üst geçit inşaatı ile engelli ulaşımına hazır hale getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Beylikdüzü İhlas Caddesi de bu noktalar arasında. Ayrıca Silivri Devlet Hastanesi önünde de yeniden yapılacak ve özellikle yine engelli erişimine hazır hale getirilecek bir üst geçit çalışmamız sürüyor.”

İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarının Ağustos ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?