Kemal Deniz Bozkurt: Sizin gibi şov yapmıyoruz

Esenyurt Belediyesi’nin 2022 yılı bütçesi, 1 milyar 306 milyon lira oldu. Bütçe hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Vatandaş sizin kötü yönettiğinizi gördüğü için Esenyurt'ta yönetim değişti.  Biz sizin gibi şov yapmıyoruz. Bitirdiğimiz caminin açılışını yapmıyoruz. Birilerinden intikam almaya gelmedik” diye konuştu.

İstanbul Haberleri 24.10.2021, 19:03 24.10.2021, 19:06 Zehra Çelik
Kemal Deniz Bozkurt: Sizin gibi şov yapmıyoruz

Esenyurt Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının oturumu, Esenyurt Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt başkanlığında yapılan toplantıda 2022 yılı bütçesi oylandı. 1 milyar 306 milyon lira olarak belirlenen bütçe oy birliğiyle kabul edildi. Bütçeyle ilgili meclis üyelerine sunum yapan Başkan Bozkurt, 2022 yılındaki yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.


Esenyurt’a 13 yeni park

2022 Esenyurtlulara 13 yeni park müjdesi veren Başkan Bozkurt, en büyük yatırımın Haramidere Yaşam Vadisi’nde olacağını söyledi. 4,5 kilometre uzunluğunda olacak Haramidere Yaşam Vadisi’nde son aşamaya gelindiğini ifade eden Başkan Bozkurt, Esenyurtluların rahat nefes alacakları alanları oluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde 2, Süleymaniye Mahallesi’nde 3 yeni park yapılacak. Mahalle parkları konseptinde yapılacak parklarla ilçedeki yeşil alanların miktarı artacak. Saadetdere ve Yenikent Mahallerinde 2 mahalle konağının yanı sıra, 3 kreş, 1 otopark ve 1 Kapalı Pazar da projeler arasında yer aldı.


13 bin istihdam hedefi

ESBİM aracılığıyla 13 bin kişinin istihdam edilmesini hedefleyen Başkan Bozkurt, 2 bin vatandaşa meslek eğitim kursları, 2 bin öğrenciye de üniversite ve liselere hazırlık kursları verilmesinin hedeflendiğini söyledi. Kampüs Lise projesiyle eğitim alanındaki en büyük sorunun ortadan kalkacağı müjdesini veren Başkan Bozkurt, ilçedeki liseleri bu alana taşıyacaklarını, boşalan okulları ise ilk ve orta okul yapacaklarını söyledi. Böylece 60 kişilik sınıf kapasiteleri düşürülmüş olacak. Projeye bu yıl içinde başlanması bekleniyor.


Vatandaş cezayı kesti

Bütçe hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Vatandaş sizin kötü yönettiğinizi gördüğünüz için Esenyurt'ta yönetim değişti. Bekleyin biz de işimizi kötü yaparsak vatandaş değiştirir. Bu şekilde davranarak kendinize de kötülük ediyorsunuz” dedi. “Sıkışınca belli bir yerlerden yaptığınız siyaset sizi bir yere götürmez” diye konuşan Bozkurt, “Biz sizin gibi şov yapmıyoruz. Bitirdiğimiz caminin açılışını yapmıyoruz. Şov yapmaya gelmedik. Birilerinden intikam almaya gelmedik” ifadelerini kullandı. 


Oy birliğiyle kabul edildi

Esenyurt’a Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi müjdesi de veren Başkan Bozkurt, il derneklerinin içinde yer alacağı Barış ve Kardeşlik Merkezi ile Hayvan Tedavi Merkezi’nin de ilçeye kazandırılacağını ifade etti. Başkan Bozkurt’un sunumunun ardından oylamaya geçti. Esenyurt Belediyesi’nin 2022 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Bütçenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Bozkurt, destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür etti.
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?