Kış bizi durduramaz

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi adına Gaziosmanpaşa Belediyesi, tuzlama ve küreme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Çalışmalara ilişkin konuşan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Kar, kış bizi durduramaz. Vatandaşımızın her zaman hizmetindeyiz” dedi

Kış bizi durduramaz

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede etkili olan kar yağışıyla birlikte olumsuz bir durum yaşanmaması adına cadde cadde, sokak sokak tuzlama ve kar küreme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda belediyenin karla mücadele ekipleri, trafiğin ve günlük yaşamın aksamaması adına 65 araç ve 300 personel ile ilçenin dört bir yanında 7/24 aralıksız çalışıyor. İlk olarak ana arterleri temizleyen ekipler, çalışmalarını ara sokaklar ve mahallelerde sürdürüyor. Kar küreme çalışmalarıyla yollar temizlenirken diğer yandan da buzlanmanın önlenmesi için ilçe genelinde tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ekipler, yayalar için de meydanlarda, kaldırımlarda, park ve yeşil alanlarda biriken karları temizleyip, tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. İlçede yoğun kar yağışının yolları kapamaması için 2 bin ton tuz depolarda hazır durumda bulunduruluyor. Kamu kurumlarına Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından olası buzlanmalara karşı tuz takviyesi de yapılıyor.

İhtiyaçlar karşılanıyor
Küreme ve tuzlama çalışmalarına devam eden Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatandaşları soğuk kış günlerinde yalnız bırakmıyor. Belediye ekipleri, Mobil Büfe aracılığıyla sabahın erken saatlerinden itibaren otobüs duraklarında vatandaşlara sıcak çorba ikram ediyor. Olumsuz hava şartlarında hastaneye gidemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar için ise hasta nakil aracı hizmet veriyor.Hayvanlar da unutulmuyor

Kış şartlarıyla mücadele kapsamında sokak hayvanları da unutulmuyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veterinerlik ekipleri, soğuk havalarda dondurucu soğuklarda sokak hayvanları için sıcak yuvalar oluşturdu. Can dostlarımızın yiyecek bulmakta zorlanmaması adına ilçe genelinde mama ve su dağıtımı yapılarak, sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor.

Çağrı merkezi 24 saat hizmet veriyor
Gaziosmanpaşa’da kış şartlarından olumsuz etkilenen vatandaşlar, 444 0 467 numaralı Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ni haftanın 7 günü 24 saat destek talep edebiliyor. Gaziosmanpaşalılar, ulaşım, sağlık, sokak hayvanlarının tedavisi ve bakımı gibi her türlü acil durumda 7/24 ihbar ve taleplerini iletebiliyor. Vatandaşların talepleri derhal ilgili birimlere iletilerek, hızlı çözüm üretiliyor.

Hizmete ara vermek yok

Gaziosmanpaşa'da devam eden çalışmalarla ilgili konuşan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise “Biz de hizmete ara vermek yok. Kar, kış bizi vatandaşa hizmetten geri durduramaz. Özellikle bu zamanda mesailerimizi artırıp, daha çok çalışıyoruz. İnsanların yolda mahsur kalmaması, bu çetin kış şartları altında mağduriyet yaşamaması adına elimizden geleni yapıyoruz. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın da bize ulaşması gerektiğini söylüyorum. Her durumda belediye olarak üzerimize düşeni yaparız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)