Kış için hazırlıklar tamam

İSTANBUL Havalimanı'nda kış hazırlıkları tamamlandı. Başta kar yağışı olmak üzere olumsuz hava koşullarında uçuş trafiğinin aksamaması, yolcuların güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak için gerekli tüm önlemler alındı.

Kış için hazırlıklar tamam

300 personel ile 130 adet kar temizleme aracı ve ekipman devamlı hazır tutuluyor. İstanbul Havalimanı'nda kış aylarında olumsuz hava koşullarında uçuş trafiğinin aksamaması, yolcuların rahat ve güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak için hazırlıklar tamamlandı. Türkiye'nin dünyaya açılan en büyük kapısı olan havalimanında yapılan hazırlıklarla pist, apron ve taksi sahalarında gerekli tedbirler alındı.

Kar mücadele ekibi de var

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA tarafından oluşturulan 'kar mücadele ekibi'nin çekirdek kadrosunda 190 kişi yer alıyor. Diğer birimlerden sadece kar sırasında alınan destek ekibi ile birlikte toplam personel sayısı 300 kişiye ulaşıyor. Bunun yanı sıra havalimanında karla mücadelede toplam 130 adetlik araç ve ekipman da hazır bulunuyor. Özellikle karlı havalarda uçakların güvenli bir şekilde havalimanında hizmet almasını sağlamak için kesintisiz çalışmalar yürütüldü. Bu kapsamda ekipler, tazeleme eğitimlerini tamamladı. Kasım ayı içerisinde 26 kez 'kar ile mücadele tatbikatı' yapıldı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?