Koronavirüs sırası şimdi de içeride

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşı yaş sınırının 40'a kadar inmesi ve sigortalı işçilerin de aşı takvimine alınması hastanelerde kuyruklar oluşturdu. Önlerinde uzun aşı kuyrukları oluşan hastaneler, yağan yağmur nedeniyle aşı sırası bekleyenleri hastane içine aldı

Koronavirüs sırası şimdi de içeride

Yağmur nedeniyle Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ne aşı olmaya gelenler hastane içinde yoğunluk oluşturdu. Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. İsmail Koyutürk, "Geçen haftalardan sonra bakanlığımızın 18 yaş üstü SGK'lılara Türkiye çapında 21 milyon kişiye açmasıyla oldukça yoğun bir talep oldu. Fakat bakanlığımızın uyarıları doğrultusunda alan kapasitemizi beklenilenin de üstünde olacak şekilde organize olduk. 2 hafta önceye kadar 2 katı alan yarattık. Bugün itibari ile 7 bin civarı randevu açtık. 5 bin randevu alındı. 2 bin kişiye daha hizmet edecek kapasitemiz var. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Aşılama dışında hiçbir şıkkın olmadığı tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçek" ifadelerini kullandı.


Sırası gelen aşı olsun

Aşı olan Ekrem Gültekin, "Çok şükür bize sıra geldi, aşımızı olduk. Artık yaz da gelmesiyle beraber rahatlayacağız herhalde. Öyle umuyorum, bir genç olarak çok sıkıldım. E-nabızdan aldım randevuyu. Daha dün akşam aldım randevuyu 10.20'de vardı randevum. Saat 10.21 ve oldum bile. Sırası gelen herkes aşı olsunö dedi. Bir başka kişi ise, "Biliyorsunuz pandemi döneminde çok sıkıntılar yaşadık. İlk fırsatta biz de aşımızı olduk. Herkes aşılanıyorsa biraz daha rahat günler bizi bekliyor. Ben de buradan herkesi aşı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)