Küçükçekmece’de zabıta ekiplerinden Ramazan denetimi

Küçükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından market, fırın ve pastanelerde rutin olarak sürdürülen denetimler, Ramazan ayında da devam ediyor.

Küçükçekmece’de zabıta ekiplerinden Ramazan denetimi

İlçedeki vatandaşların Ramazan ayı boyunca güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için zabıta ekipleri, zincir market, fırın ve pastanelerde; hijyen, gramaj ve fiyat artışına yönelik denetimlerini artırdı.HİJYEN, GRAMAJ VE FİYAT DENETİMLERİ


Zabıta ekipleri zincir market, fırın ve pastanelerde; iş yeri açma, çalışma ruhsatı, ürünlerin son kullanma tarihleri, temizlik ve hijyen kuralları gibi insan sağlığı için son derece önemli olan hususlarda kontroller yapıyor. Marketlerde rastgele seçilen ürünlerin reyon ve kasa fiyatları teker teker karşılaştırılarak oluşabilecek fiyat farklılıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Fırınlarda ise gıda ile temas eden malzemelerin uygunluğu, depolama koşulları, hijyen kuralları ile ilgili incelemeler yapılarak ekmekler tek tek tartılıyor ve gramaj- fiyat karşılaştırması yapılıyor.


VATANDAŞLARIMIZIN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ALIŞVERİŞ YAPABİLMESİ DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi konuya ilişkin açıklamasında, ‘’Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren market, fırın ve unlu mamul üretim ve satış yerlerinde denetimlerini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Amacımız içerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması. Ekiplerimiz sağlık açısından yetersiz olduğu tespit edilen işletmeler hakkında gerekli işlemleri yapıyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz’’ dedi.

Yorumlar (0)