Makine Hatıraları: Uzay Türkiye ile buluşuyor

İBB’nin özel desteğiyle İstanbullularla buluşan Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, YouTube’da tüm Türkiye ile buluşuyor. Serginin ana sponsorlarından KÜLTÜR AŞ, online platform üzerinden 15 gün boyunca koleksiyondaki tüm eserleri deneyimleme imkanı sunuyor

Makine Hatıraları: Uzay Türkiye ile buluşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) özel destekçisi olduğu, iştiraklerinden Kültür AŞ’nin ise ana sponsorları arasında yer aldığı Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, 19 Mart – 26 Nisan tarihleri arasında Plevneli Dolapdere’de sanatseverlerle buluştu. Pandemi koşullarında limitli sayıda ziyaretçi ağırlanan serginin kapısında kapanış gününe kadar uzun kuyruklar oluştu. İBB ve KÜLTÜR AŞ’nin destekleriyle sanatseverlerle ücretsiz buluşması sağlanan serginin hem daha çok İstanbullu hem de Türkiye genelindeki sanatseverler tarafından deneyimlenebilmesi için yeni bir çalışma yapıldı. KÜLTÜR AŞ’nin Kültür.İstanbul YouTube hesabında “360 Derece Sergi Turu” ve “Tam Sergi Turu” başlıklarında iki özel video yayınlanarak, sergi sanal gezi ile görmek isteyen herkesin ziyaretine açıldı.

İki video ile sanal gezi

KÜLTÜR AŞ’nin Kültür.İstanbul YouTube hesabından izlenebilen “360 Derece Sergi Turu”nda serginin katları arasında gezinti yapma imkanı sunuluyor. Sergi, ziyaretçinin tamamen kendi bakış açısıyla deneyimlenebiliyor. Bilgisayar, cep telefonu ya da tabletlerden hiçbir ek özellik ya da donanım gerekmeksizin videodaki yönlendirmelerle sergi alanında hareket ederek, koleksiyondaki eserler görülebiliyor. 360 Derece Sergi Turu’nu akıllı telefon ya da tabletleri ile deneyimleyenler ise cihazlarını hareket ettirerek veya tuşlara dokunarak ziyaretlerini gerçekleştirebiliyor.

Yorumlar (0)