Maltepe'de tiyatro zamanı

İstanbul’un her ilçesine oyunlarını götürmeyi hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Tuncer Cücenoğlu Tiyatro Günleri’nde Maltepe seyircisine konuk oldu

Maltepe'de tiyatro zamanı

Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı Bora Seçkin’in yönettiği Cem Karakaya ve Derya Yıldırım’ın rol aldığı Matruşka, 5 Nisan 2022 Salı günü Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İBB Şehir Tiyatroları oyunları sezon boyunca İstanbul’un farklı ilçelerinde sahnelenmeye devam edecek.


Matruşka ne anlatıyor?
Bir kadın... bir erkek... bir ilişki... kavgalar, çatışmalar, ayrılıp barışmalar, kopamayışlar. Varoluştan bugüne değişmeyen rutine, iki insanın birbirini tanıma, anlama, bir arada yaşama mücadelesine yeniden ve farklı bir yorumla yaklaşan Matruşka, ilişkilerde ideali arama uğraşını mercek altına alıyor. 70 kuşağı yazarları arasında yer alan Tuncer Cücenoğlu, toplumsal içeriğin ağır bastığı oyunlara imza atmıştır. Hemen hemen bütün oyunlarında basit ve yalın bir durum üzerinden toplumsal sorunlara eğilen yazar, yaşanan gerçeklerden yola çıkarak kaleme aldığı oyunlarında, yakın tarihimizdeki önemli olaylardan kişilere, topluma egemen olan korkulardan mesleki zorluklara, insanların içine düştüğü çıkmazdan yaşam mücadelesine kadar pek çok konuya değinir.

Yorumlar (0)