Mehmet Murat Çalık'tan 23 Nisan'da çocuklara müjde

Beylikdüzü Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Yaşam Vadisi'nde Çocuk Festivali düzenledi. Rengarenk görüntülerin ortaya çıktığı coşkulu etkinlikte Damga'ya konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biz çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların bugün buradaki neşesi, kahkahaları bütün Beylikdüzü'nü sarsın istiyoruz. Onlar için 3 yılda 65 park yaptık, bu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi

İstanbul Haberleri 23.04.2022, 13:48 23.04.2022, 14:01 Burak ZİHNİ

Beylikdüzü Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Yaşam Vadisi'nde Çocuk Festivali düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte Damga'ya konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, bugünün oldukça anlamlı bir gün olduğunu ifade etti. Çalık, “Bugün bizim için gerçekten çok önemli bir gün. Çocuklara yatırım yapmanın kıymetli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Evlatlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Evlatlarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için Beylikdüzü Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Tabi bugün egemenliğimizi de kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet duygumuzu iletiyoruz. Biz de inşallah Türkiye Cumhuriyeti'ni daha güzel bir döneme taşıyacağız. Maalesef bugün çocuklarımızın karnı aç. Çocuklarımız yoksulluk çekiyor. Bununla mücadele edeceğiz. Biz çocuklarımız mutlu olsun, onların şen kahkahaları Beylikdüzü'nün her tarafına yayılsın istiyoruz. Bugün de burada bir karnaval alanı var. İnanın bugün buradan yayılan enerji, Beylikdüzü'nde bir yerde kötülük besleyenleri de yok edecektir. Çocukların enerjisi Beylikdüzü'ne iyi gelecek diye düşünüyorum. Bugün hepimizin çocuk olma vakti. Biz büyümüş olabiliriz ama tabii içimizde bir çocuk taşıyoruz” ifadelerini kullandı.


Dur durak bilmiyoruz

Beylikdüzü'nde her zaman çocukları düşünerek çalıştıklarını da anlatan Çalık, “Son 3 yılda 65 park yaptık. Bunların rakamsal karşılığı 728 bin metrekare. Bazı ilçeler var ki 728 bin metrekare yeşil alanı yok. Kreşler hazırlıyoruz. 3 tanesi İBB'nin, 9 tanesi bizim olmak üzere yaklaşık 12 kreş ve 2 tane de Anne Çocuk Merkezi açacağız. Çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Bir sosyal tesis bir de havuz hazırlıyoruz. İnşaatı devam eden 19 tesisimiz var. Bütün bunlar bittiğinde her şey daha güzel olacak. Biz dur durak bilmiyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz, birçok açılışı hep birlikte yapacağız” dedi.


Mehmet Murat Çalık


Mehmet Murat Çalık

Mehmet Murat Çalık

Mehmet Murat Çalık

Yorumlar (0)