Meteoroloji'den sağanak yağmur uyarısı! Hafta sonu plan yapmayın

Meteoroloji'nin hava durumu tahminine göre sağanak yağış geliyor. İstanbul dâhil olmak üzere yurt genelinde hafta boyunca yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak yağmur uyarısı! Hafta sonu plan yapmayın

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtilirken yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.BUGÜN YAĞIŞ BAŞLIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Kastamonu kıyıları, Sinop, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Yorumlar (0)