Metrobüs çilesine arıza eklendi!

Avcılar'dan Zincirlikuyu istikametine giden metrobüsün arıza yapması sornasında yolcular araçtan tahliye edildi. Arkadan gelen araca binmek için hamle yaparken koronavirüse dair her şey unututldu!

Metrobüs çilesine arıza eklendi!

Metrobüsler bu sabah Beylikdüzü ve Avcılar'dan yine tıka-basa hareket ederken, birçok araçta sosyal mesafe kuralı uygulanamadı. Avcılar'dan Zincirlikuyu yönüne saat 08.15 sıralarında giden metrobüse güçlükle binenler, Küçükçekmece'deki Beşyol durağına gelindiğinde araç sürücüsü, metrobüsü durağını geçer geçmez durdurdu. Sürücü araçtan inerek arızayı gidermeye çalıştı. Sürücünün defalarca aracı çalıştırma çabası sonuç vermeyince kapılar açıldı. İçeride kalabalık nedeniyle güçlükle yer bulan yolcular metrobüs yolunda yaklaşık 50 metre yürüdükten sonra durağa ulaştı. Bu sırada görevliler de metrobüs trafiğini kısa süreliğine durdurdu. Hınca hınç dolu metrobüsten inerek durağa gelenler yine dolu gelen metrobüslere binmeye çalışırken, kapıların güçlükle kapatılabildiği görüldü. Yolcuların sosyal mesafe kuralını çiğneyerek metrobüslere binmesi ile oluşan yoğunluk kısmen ortadan kalktı.

SEFER SAYILARI ARTTIRILMALI
Öte yandan Altunizade Metrobüs durağında yoğunluk yaşandı. Altunizade metrobüs durağında ve üst geçitte yoğunluk yaşandı. Yolcular  koronavirüs nedeniyle  daha az yolcunun olduğu toplu ulaşım araçları talep ediyor. Metrobüs kullanan Fatih Keleş,  "Hafta içi metro ve metrobüs kullanıyorum. Aşırı bir yoğunluk var. Ayakta yolcu kapasitesini yarısı kadar yolcu alınacak diye anonslar yapılıyor. Kapıdan taşana kadar yolcu alınıyor. Ayakta yolcu olması bence yanlış. Seferlerin arttırılması gerekiyor "diye konuştu. Ahmet Uyanık isimli yolcu "Ayakta yolcu sayısı azdı. Kurallara uymamız gerekiyor. Bu işin şakası yok. Vatandaşların tedbirlere uyması gerekli" dedi. DHA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?