Nihayet dönüşüm başlıyor

Bir bölümü riskli alan ilan edilen Ümraniye Elmalıkent'te kentsel dönüşüm başlayacak. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, "Kentsel Dönüşüm Ofisini açarak vatandaşı belediyeye yormadan görüşmeleri burada yapacağız. Bu bölgede vatandaşlarımıza daima yanlış bilgi aktaran kişi ve kurumlar olabilir. Vatandaşımız bunlara itibar etmesin" dedi.

İstanbul Haberleri 06.11.2020, 18:37
Nihayet dönüşüm başlıyor

Ümraniye Elmalıkent Mahallesi'nde riskli görülen bir kısım alan için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararnamenin Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla kentsel dönüşüm startı verildi. Belediyenin düzenlediği açılışa Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünal ve Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ak Parti İlçe Başkanı Emin Mollaoğlu katıldı.

Yalanlara itibar etmeyin

Açılışta konuşan Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniyemizin en büyüğü 2B arazilerinden olan 5.5 mahallemizde Cumhurbaşkanımızın başkanlığı döneminde tapular verilmişti. İmar planlarımız hem Ümraniye Belediyesi Meclisinde hem de ana meclisimizde muhalefetle birlikte geçti. Bundan 6 ay önce bir kişinin müracaatıyla beraber planlar iptal oldu. Planları tekrar elden geçiriyoruz. Vatandaşlarla görüşmeye devam ediyoruz. Kentsel Dönüşüm Ofisini açarak vatandaşı belediyeye yormadan görüşmeleri burada yapacağız. İstanbulumuza, Ümraniyemize ve Elmalıkent Mahallemize hayırlı olsun. Bu mahallede binalar gece kondu görünümünde ama burası gece kondu bölgesi değil. Bu bölgede vatandaşlarımıza daima yanlış bilgi aktaran kişi ve kurumlar olabilir. Vatandaşımız bunlara itibar etmesin" dedi.

Belediyemize güvenin

Bir yerden başlamaları gerektiğini belirten Başkan Yıldırım, "Vatandaşımız Cumhurbaşkanımıza  ve belediyemize güvensin. Hep beraber el ele vererek bu işin üstesinden geleceğiz. Ekonomi de buna müsaade ettiği sürece en kısa zamanda bu işi çözeceğiz.3 ay içerisinde ilk etabımızı başlatmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımız memnun kaldığı sürece bu işlere devam edeceğiz" dedi. Başkan Yıldırım, "İzmir’de yaşamını yitiren vatandaşlara Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Rabbim bu tür acıları bir daha yaşatmasın. Depremde maalesef binalar öldürüyor. Doğru düzgün binalar yapıldığı sürece insanımız şiddetli depremlerde korunurlar. Ümraniye’nin zemini yüzde 60 sağlam. Yüzde 60-65 binalarımız yenilenmiş durumda. Binaları sadece depremden dolayı yenilemiyoruz" diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?