Sancaktepe ve Küçükçekmece'de sahte maske operasyonu

Sancaktepe ve Küçükçekmece'de ruhsatı olmayan ve uygunsuz şartlarda maske üreten atölyelere baskın yapıldı. 55 bin 400 sahte maske ele geçirildi. 3 atölye mühürlendi.

Sancaktepe ve Küçükçekmece'de sahte maske operasyonu

Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kemal Türkler Mahallesi Uysal Caddesindeki bir tekstil atölyesinde kaçak maske üretimi yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, dün saat 14.30 sıralarında tekstil atölyesine baskın düzenledi. Operasyonda 4 bin hazırlanmış maske ve 18 bin yapıma hazır olmak üzere 22 bin tıbbi maske ele geçirildi. Kaçak ve sahte maske üretimi yapılan ruhsatsız tekstil atölyesi zabıta ekiplerince mühürlendi.

Diğer operasyonlar ise Küçükçekmece'de düzenlendi. Halkalı Merkez Mahallesi Sakarya Sokak ve Dereboyu Caddesindeki iki imalathanede izinsiz ve hijyene uygun olmayan ortamda sahte maske üretimi yapıldığını belirleyen ekipler harekete geçti. İki farklı noktadaki imalathaneye Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan baskınlarda 33 bin 400 sahte maske ele geçirilirken, imalathaneler zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. DHA

Yorumlar (0)