Sedat Timur: Mansur Yavaş'ı destekleriz

Sedat Timur: Mansur Yavaş'ı destekleriz
Zafer Partisi Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sedat Timur, Yaptıkları kamuoyu araştırmalarında Cumhurbaşkanlığını kazasız belasız alacak tek kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu belirterek, “Genel Başkanımız da bunu açıklayarak Yavaş’ı göreve çağırdı. Diğer partilerin de yaptığı araştırma sonucunda yine Yavaş'ın ismi çıktı” dedi

Zafer Partisi Bakırköy İlçe Başkanı Reşide Arık Oktay, düzenlediği kahvaltıda sivil toplum platformu ve bileşenleriyle bir araya geldi. Kahvaltıya katılan Zafer Partisi Zafer Partisi Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sedat Timur, Türk Hava Kuvvetlerinde F-16’nın ilk kuruluşunda görev aldığını, 1997 yılına kadar da Filo Komutanı olarak devam ettiğini belirterek, “F-35 projesiyle ilgili toplantılarda yer aldım. Amerika’ya gönderilen 6 pilottan biriyim. Atatürk çizgisindeki komutanlara görev verilmeyişinin sebebini de ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişiminde anladık” dedi. Gazetemize konuşan Timur, 2023 seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, hiçbir partinin dile getiremediklerini Zafer Partisi olarak anlattıklarını ve torunlarımıza yaşanabilir bir Türkiye için de herkesin bir nefer gibi kapı kapı gezerek yaşananları anlatması gerektiğini vurguladı. İlk defa oy kullanacak gençlerin yüzde 42’sinin Zafer Partisi’ne oy vereceğini, alışılmışın dışında sosyal hayatlarında özellikle mültecilerle çok daha fazla iç içe olan gençlerden büyük teveccüh gördüğünü ifade eden Timur, “İnançlar değişebilir ama kendi dilimizi bile kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız” diye konuştu.


Kurtuluş mücadelesi

“Şu anda 13 milyon olan yabancı sayısı her geçen gün artıyor. Kendi inancından ve dininden dolayı kendisini eşit gören, kendi aralarında bile anlaşamayıp kavga eden bir toplulukla karşı karşıyayız” diyen Timur, “O yüzden bu bir kurtuluş mücadelesidir. Eğer bu mücadeleyi oylarımızda kazanamazsak maalesef kendi sokaklarımıza, kendi mahallelerimize giremeyeceğimiz günlere doğru gidiyoruz. Ülkemizde toprakların yabancılara satışı Atatürk döneminde yasaktı. Özal döneminde birkaç dönüme kadar satılabilir diye kanun çıkarıldı, bu hükümet döneminde ise 300 dönüme kadar çıkarıldı. Buna engel olamazsak yakında bütün tarlalarımız yabancıların eline geçecek. Bu da Türkiye'nin yok edilmesi demektir. İşte bende tam olarak ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunların farkında olduğum için siyasete atıldım. Kapı kapı dolaşarak bu tehlikeleri anlatıyorum” açıklamasında bulundu.


Aradığımız lideri bulduk

Kurtuluş Savaşı'nın imkansızlıkları karşısında şu anda gerek teknoloji gerekse insan potansiyelinin çok daha fazla olduğunu belirten Timur, “Tek eksiğimiz Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçiliğini özümsemiş lider eksikliğiydi. O da Ümit Özdağ’la tamamlandı. Türkiye her gün zemin kaybetmeye devam ediyor. Her dakika her gün Türk milletinin aleyhine işliyor” dedi. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Sosyal Medya Yasası olarak da bilinen Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili de konuşan Sedat Timur, toprakları alınan insanların artık sesleri ve düşüncelerini de almak isteyen bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu belirterek, “Tüm bunlara olan tepkimizi sandıkta vereceğiz” açıklamasında bulundu. Timur, CHP’nin konuyla ilgili gerekli sesi çıkarmadığını, üstüne gündemden düşen başörtüsü konusuyla dikkatleri başka yöne çektiğini söyledi.


İzini kaybettirdi

Altılı masa hakkındaki düşüncelerini de ifade eden Zafer Partisi Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sedat Timur, “Bu masa batı dünyasının ‘AK Parti iktidarıyla yaptığı şeyler neyse, biz de yapalım ancak biz daha yumuşak ve halkın tepkisini almadan yapalım’ şeklinde diyenlerin bir araya geldiği bir masa. Gördüğümüz o ki; masadaki herkes kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmasını öne sürüyor. Masada en sözü geçen kişinin de Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görüyoruz. Amerika’ya giden ve siyasilerle görüşmediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Boston'da gazetecilere izin kaybettirdi. Kiminle buluştuğu da bilinmiyor. Biz Zafer Partisi olarak, Kılıçdaroğlu'nun Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra ikinci bir AK Partili olduğunu öngörüyoruz” dedi. Yaptıkları kamuoyu araştırmalarında da Cumhurbaşkanlığını kazasız belasız alacak tek kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu gördüklerini, Genel Başkanları’nın da bunu açıklayarak Yavaş’ı göreve çağırdığını söyleyen Timur, halkın teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Yavaş’ın farkında olmayan diğer partilerin de yaptığı araştırma sonucunda aynı ismin çıktığını belirtti.DİRENCİM 10 KAT ARTTI

CHP'yi de eleştiren Sedat Timur, “Türkiye’nin ayağa kaldırması gereken bir konu varken, gündemden düşmüş ve kamuoyunu ilgilendirmeyen başörtüsü konusunda fikir üretmenin anlamı nedir? Eğer gayet masumane bir düşünce ise senin o koltukta artık olmaman gerekir. Sen Türkiye'nin gündemini bile değerlendiremiyorsun. Zaten bir Ekmelettin vakası var. Nasıl ki şu masada otururken bile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyorsak, kurmaylarının bile haberi olmadan Ekmelettin ismini ortaya atmak ve parti üyelerine dönüp ‘Tıpış tıpış oy vereceksiniz’ demek ne demek. Tam da buradan hareketle, Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı olan direncim o gün neyse bugün 10 katı arttı” ifadelerini kullandı.
 

SELVİ SARITAÇ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.