Shane Larkin'le "Atıklar potaya"

Shane Larkin'le "Atıklar potaya"
Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen sıfır atık etkinliğine Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin de katıldı.

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ÇEVKO Vakfı ve Shane Larkin Vakfı iş birliğiyle düzenlenen ‘Atıklar Potaya’ temalı sıfır atık etkinliği ile geri dönüşüm önemine bir kez daha dikkat çekildi.

Kartal İhsan Bayrakçı İlkokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, geri dönüşümle birlikte çevrenin korunmasına yönelik bilgiler öğrencilere aktarıldı. Düzenlenen etkinlik ile okullarda geri dönüşüm bilinci artırılarak sıfır atık yaklaşımının benimsetilmesi hedefleniyor. Anadolu Efes Spor Kulübü'nün ünlü basketbolcusu Shane Larkin'in katılımıyla renklenen etkinlik, öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

Pota şeklindeki konteynıra basket!

Etkinlik kapsamında, ilk olarak okul öğrencilerine geri dönüşüm ve sıfır atık konularında bilgilendirici eğitimler verildi. Öğrenciler, geri dönüşümün doğaya olan olumlu etkileri ve sıfır atık prensipleri hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Eğitimlerin ardından, plastik atık şişeler, pota şeklindeki geri dönüşüm konteynırlarına basket atılarak toplandı. Bu eğlenceli ve öğretici aktivite, geri dönüşümün önemini vurgulayarak öğrencilerin bilinçlenmesini sağladı.

Etkinlik sonunda, Kartal Belediyesi tarafından okullara geri dönüşüm kutuları ve basketbol topları hediye edildi. Toplamda 25 geri dönüşüm kutusu, 20 basketbol topu ve 4 atık pota kutusu okullara teslim edildi. Bu katkılar, öğrencilere hem çevre bilinci kazandırmak hem de spor yapmalarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ali Kemal Özdemir de etkinliğe katılarak destek verdi.

Shane Larkin'e öğrencilerden yoğun ilgi

Etkinliğin en heyecan verici kısmı, Shane Larkin'in öğrencilerle bir araya gelmesiydi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Larkin, onlarla birlikte basketbol atışları yaparak keyifli anlar yaşattı. Larkin, öğrencilere hem sporu sevdirdi hem de geri dönüşüm konusunda farkındalık kazandırdı. Etkinlik, öğrencilerin ilgisi ve katılımıyla son derece başarılı geçti.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi - Ali Birerdinç

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.