Silivri'de bisiklet turu etkinliği

Silivri Belediyesi koronavirüs sebebiyle uzun süredir evlerinden dışarı çıkamayan vatandaşlar için bisiklet turu düzenledi. Pedalların sağlık için çevrildiği etkinliğe ilgi yoğundu. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da etkinliğe katılarak bisiklet sürdü.

İstanbul Haberleri 21.06.2020, 10:35 Burak Zihni
Silivri'de bisiklet turu etkinliği

Koronavirüs pandemisi boyunca alınan tedbirler sonucunda evlerinden çıkamayan vatandaşlar için bisiklet turu düzenlendi. Silivri Stadı’nda başlayan 10 kilometrelik parkur, Gazi Tepe’de son buldu. Vatandaşların uzun süre evlerinden çıkamayıp hareketsiz kaldıklarını ifade eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sağlıklı bir yaşam için bisiklet sürdüklerini belirtti. Sadece bisikletlilerin kullanabileceği bir yol için çalışmalar başlattıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, vatandaşlarla birlikte pedal çevirdi.

BAŞKAN YILMAZ : “TEMİZ BİR HAVADA HEP BERABER PEDAL ÇEVİRECEĞİZ”

Pandemi günlerinde uzun bir süre vatandaşların evlerinde kaldıklarını ifade eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, hep birlikte bisiklet turu yapmak için toplandıklarını söyledi. Sadece bisikletlilerin kullanacağı bir yol yapacaklarını da söyleyen Başkan Yılmaz, “Sağlıklı yaşama Silivri’de pedal çeviriyoruz. Buradaki amacımız, pandemi günlerinde çok uzun bir süreçte hareketsiz kalan, evlere bekleyen vatandaşlarımızla beraber temiz havada hareketli bir şekilde pedal çevirip kısa bir bisiklet turu yapmak. Hem psikolojik hem de moral motivasyonu artıracak bir etkinlik esasında. Şunu da söylemek istiyorum, biz Silivri’de şu an yapımına başladığımız yalnızca bisikletle seyahat edenlerin kullanabilecekleri bir parkurun da çalışmasını başlattık. İki ay gibi kısa bir sürede Silivri’de ki bisiklet severlere bu parkuru hediye edeceğiz” dedi.

ÖZEL : “UZUN SÜREDİR EVDEN ÇIKAMIYORDUK”
Bisiklet sürmek için geldiğini belirten Ramazan Özel, “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Uzun bir süredir bildiğiniz gibi ülkemize de koronavirüs hastalığı bela oldu. Onun için evden de dışarıya çıkamıyoruz. İşlerimize gidip gelirken sıkıntı yaşıyoruz. Böyle bir günde böyle bir etkinliğin olması bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu. DHA


Yorumlar (1)
Vatandaş 3 hafta önce
Berbat bi etkinlik bir yerde makam sahibi etrafı şakşakçı dolu trafik kapatılıyor ve sayın makam sahibine yol açılıyor, bir yer de geri de kalmış çoluk çocuğu ile etkinliğe katılmak isteyen vatandaş ve yanından 100-120km hızla geçen araçlar. Bi etkinlik yapacaksanız adam gibi yapın, yapamıyosanızda hiç yapmayın
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?